W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Spotkania informacyjne kuratorów oświaty z dyrektorami szkół w sprawie profilaktyki zdrowotnej

28.02.2020

W piątek, 28 lutego br. kuratorzy oświaty zorganizowali spotkania z dyrektorami szkół dotyczące rekomendacji w zakresie profilaktyki zdrowotnej w związku z pojawiającymi się w niektórych krajach przypadkami zachorowań na koronawirusa.

Trwają spotkania informacyjne kuratorów oświaty z dyrektorami szkół w sprawie profilaktyki zdrowotnej. Na dużej sali siedzą dyrektorzy szkół.

- Dziś kuratorzy mają się spotykać z dyrektorami szkół na terenie wszystkich województw i przekazać nasze ustalenia mówiące o zasadach postępowania, gdyby pojawiło się podejrzenie zarażeniem – powiedział minister edukacji Dariusza Piontkowski. - Mamy nadzieję, że na tym etapie to wystarczy. Jest to działanie profilaktyczne. Przypomnę, że na razie nie stwierdzono jeszcze na terenie Polski żadnego przypadku zachorowania, ale wolimy przypomnieć o zasadach bezpieczeństwa i postępowania w momencie, kiedy jeszcze bezpośredniego zagrożenia nie ma – podkreślił minister.

Podczas spotkania w Białymstoku Minister Edukacji Narodowej przypomniał, że przygotowaliśmy zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia, które zostały przekazane wczoraj do dyrektorów szkół. 

REKOMENDACJE MEN

Wraz z rekomendacjami poprosiliśmy szkoły o zorganizowanie spotkania z uczniami w sprawie podstawowych zasad higieny i przypomnieliśmy o tym, aby dyrektorzy pamiętali o zabezpieczeniu placówek w niezbędne środki czystości. 

- Rozporządzenie o BHP wyraźnie mówi, że w każdej szkole muszą być środki higieny osobistej, zapewnione ciepła, bieżąca woda. Przypominamy dyrektorom, że należy te środki, choćby mydło w toaletach, uzupełnić. GIS podkreśla, że takie czynności jak mycie rąk zwykłym mydłem jest skuteczne w zwalczaniu zagrożenia koronawirusem – zaznaczył minister Dariusz Piontkowski. 

Bieżące informacje i komunikaty 

Przypominamy, że na stronach Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego znajdują się aktualne informacje na temat koronawirusa. Zachęcamy do ich odwiedzania:
https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie 
https://gis.gov.pl/aktualnosci/informacja-glownego-inspektora-sanitarnego-dla-osob-powracajacych-z-polnocnych-wloch-2/

Infolinia Ministerstwa Zdrowia

W przypadku dodatkowych wątpliwości zadzwoń na infolinię Ministerstwa Zdrowia lub poinformuj o jej działaniu innych – tel. 800 190 590 (czynna całodobowo).