W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wizyta zastępcy sekretarza generalnego OECD w MEN

09.09.2019

W poniedziałek, 9 września br. w gmachu MEN odbyło się spotkanie Sławomira Adamca, Dyrektora Generalnego Ministerstwa Edukacji Narodowej z Ludgerem Schuknechtem, Zastępcą Sekretarza Generalnego OECD. Ponadto resort edukacji reprezentowali pracownicy na co dzień odpowiadający za bieżące relacje z OECD.

Wizyta zastępcy sekretarza generalnego OECD w MEN

Głównymi tematami roboczej wizyty było omówienie bieżących tematów w zakresie m.in. tworzenia Zintegrowanej Strategii Umiejętności, Programów INES i ITEL oraz zainteresowania eksperckiego względem wyników badania PISA.

Dyrektor Generalny MEN wyraził zadowolenie z dotychczasowych rezultatów kooperacji - Wsparcie eksperckie oraz realizowane badania są ważnym wkładem dla wdrażanych w Polsce działań w obszarze edukacji – zaznaczył Sławomir Adamiec.

Ludger Schuknecht odbywa wizytę w Polsce w związku ze Szczytem Dyplomacji Samorządowej i Ekonomicznej organizowanym przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii. 

Zdjęcia (1)