W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Spotkanie ministra edukacji ze Związkiem Województw RP

06.08.2019

Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski uczestniczył dziś, 6 sierpnia br. w spotkaniu z przedstawicielami województw zrzeszonymi w Związku Województw RP.

Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski spotkał się z przedstawicielami Związku Województw RP.


W spotkaniu brali udział z ramienia MEN również wiceministrowie: Maciej Kopeć i Iwona Michałek. 

Głównym tematem była kwestia dotycząca finansowania zadań oświatowych, organizacji i zasad funkcjonowania szkół i placówek oświatowych. 

Związek Województw RP jest jedną jest jedną z najmłodszych korporacji samorządowych na polskiej scenie samorządowej. Został on powołany w 2002 roku i jest dobrowolnym stowarzyszeniem wszystkich polskich województw samorządowych.  Jego przedstawiciele m.in. uczestniczą w pracach i uzgodnieniach legislacyjnych zarówno na forum Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, jak i poprzez komisje Sejmu i Senatu RP.

Związek na spotkaniu reprezentowali członkowie zarządu Związku: Elżbieta Polak, Rafał Kandziora oraz członkowie Elżbieta Stolorz – Krzisz, Mirosław Krusiewicz, Bogdan Ciepielewski.

Przypomnijmy, że Dariusz Piontkowski Minister Edukacji Narodowej od początku sprawowania swojej funkcji cyklicznie spotyka się z korporacjami samorządowymi. Dzisiejsze spotkanie bylo kolejnym.

Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej