W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

„Sprawdzaj, czytaj, pytaj!” – kampania społeczna UOKiK

28.07.2020

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przygotował kampanię społeczną na temat zagrożeń wynikających z obecnej sytuacji społeczno-gospodarczej. Są to przede wszystkim alternatywne inwestycje finansowe oraz oferty nieuczciwych produktów i usług związanych ze zdrowiem. Zachęcamy do zapoznania się krótkimi spotami przygotowanymi przez UOKiK, które informują o zagrożeniach.

Grafika informująca o kampanii "Sprawdzaj, czytaj, pytaj! – kampania społeczna UOKiK"

Kampania społeczna Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów

Kampania społeczna Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów to odpowiedź na obecnie pojawiające się zagrożenia. W trudnych czasach łatwiej wpaść w pułapkę i nabrać się na nieuczciwą inwestycję finansową lub usługę medyczną. Oszuści doskonale wiedzą, jak wykorzystać społeczny niepokój i niepewność. Na nieuczciwe praktyki najbardziej narażone są osoby starsze i samotne.

Spoty informacyjne

W ramach kampanii „Sprawdzaj, czytaj, pytaj!” Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przygotował materiały informacyjne. W krótkich spotach przypomina o zagrożeniach, jakie wynikają z obecnej sytuacji społeczno-gospodarczej. Są to przede wszystkim oferty inwestycji finansowych z bardzo wysoką stopą zwrotu, a także propozycje skutecznych produktów i usług leczniczych.

UOKiK zachęca do dokładnego sprawdzania wszystkich ofert, a także do skorzystania z porady konsumenckiej pod numerem telefonu 801 440 220.

Więcej informacji na stronie https://www.uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=16616

Materiały

Spot - Sprawdzaj, czytaj, pytaj! - Produkty
Spot​_-​_Sprawdzaj,​_czytaj,​_pytaj!​_-​_Produkty.mp4 2.52MB
Spot - Sprawdzaj, czytaj, pytaj! - Finanse
Spot​_-​_Sprawdzaj,​_czytaj,​_pytaj!​_-​_Finanse.mp4 2.82MB