W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Sukces polskich uczniów na Międzynarodowej Olimpiadzie Ekonomicznej

16.09.2020

Znakomite rezultaty osiągnęli reprezentanci Polski na III Międzynarodowej Olimpiadzie Ekonomicznej (MOE), która trwała od 7 do 13 września b.r. w formule zdalnej. Polscy uczniowie wywalczyli 4 medale: złoty, dwa srebrne i jeden brązowy. Serdecznie gratulujemy!

Jasnoszara grafika z ekranem i tekstem "4 medale dla reprezentacji Polski na Międzynarodowej Olimpiadzie Ekonomicznej. Gratulujemy!"

III Międzynarodowa Olimpiada Ekonomiczna

W ramach Międzynarodowej Olimpiady Ekonomicznej (MOE) o tytuł najlepszego młodego ekonomisty rywalizowało 130 uczniów szkół średnich z 29 państw. W tym roku ze względu na pandemię koronawirusa MOE odbyła się w formie zdalnej. Funkcję gospodarcza zawodów pełniła stolica Kazachstanu – Nur-Sułtan.

Medale reprezentantów Polski

Złoty medal w indywidualnej klasyfikacji generalnej wywalczył Jakub Łaszkowski (VIII Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Poznaniu).

Srebrne krążki zdobyli: Mateusz Gil (I Liceum Ogólnokształcące im. S. Staszica w Lublinie) oraz Maksymilian Mucha (VII Liceum Ogólnokształcące im. Z. Nałkowskiej w Krakowie).

Z brązowego medalu cieszył się Piotr Kaczyński (VIII Liceum Ogólnokształcące im. Władysława IV w Warszawie).

Jakub Łaszkowski został nagrodzony tytułem "Best in Economics". Uzyskany przez niego wynik w części „Ekonomia” był najwyższy wśród uczestników III MOE (ex aequo z Alexandrem Lutsenką z Rosji).

Reprezentacja Polski w generalnej klasyfikacji drużynowej zajęła 7. miejsce, co oznacza awans o trzy pozycje w porównaniu z poprzednią edycją MOE. W tym zestawieniu najlepsza była Brazylia, wyprzedzając reprezentacje Indonezji i Rosji. Nasza drużyna uplasowała się również na wysokim, 4. miejscu, w części „Finanse”, ustępując miejsca Kanadzie, Indonezji i Nowej Zelandii.

Team Leaderami reprezentacji Polski byli: prof. dr hab. Stanisław Owsiak (Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie) oraz mgr Radosław Ślusarczyk (Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie). Funkcję koordynatora polskiej drużyny pełnił mgr Radosław Ślusarczyk.

 

Serdecznie gratulujemy całej reprezentacji i życzymy kolejnych sukcesów!