W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

„Twoje dane – Twoja sprawa” – poznaliśmy tegorocznych laureatów!

17.05.2020

Znamy już wyniki konkursów zorganizowanych przez Urząd Ochrony Danych Osobowych w ramach X jubileuszowej edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Twoje dane ─ Twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych. Inicjatywa edukacyjna skierowana do uczniów i nauczycieli”. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski.

Biało-niebieska grafika z tekstem: „Twoje dane – Twoja sprawa” – poznaliśmy tegorocznych laureatów! Gratulujemy!

Tematem tegorocznych konkursów skierowanych do uczniów i placówek oświatowych było hasło „W poszukiwaniu naszej prywatności”. W pierwszym konkursie należało przedstawić najciekawsze inicjatywy edukacyjne zrealizowane w oparciu o autorskie scenariusze zajęć w ramach X edycji programu. W drugim konkursie, zadaniem uczniów było przygotowanie spotu filmowego promującego tematykę ochrony danych osobowych wśród uczniów.

Do konkursu dla placówek zgłoszono 9 inicjatyw, natomiast uczniowie nadesłali łącznie 14 prac.

Wyniki konkursu dla szkół i placówek oświatowych

  • I miejsce oraz statuetka „Złote Pióro Programu”: Szkoła Podstawowa im. Króla Jana III Sobieskiego w Puszczy Mariańskiej za zajęcia „Misio uczy, Misio bawi, Misio dane Ci przedstawi”.
  • II miejsce: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Zamościu, Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy w Zamościu za warsztaty edukacyjne „Świadomy i bezpieczny w wirtualnym świecie”.
  • III miejsce: Szkoła Podstawowa nr 17 z Oddziałami Integracyjnymi im. 21 Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie za przygotowaną minipublikację „Podróż przez Ochronę Danych Osobowych czyli vademecum programu Twoje dane – Twoja sprawa”

Wyniki konkursu dla uczniów

  • I Miejsce: Agata Pabich, Szkoła Podstawowa nr 11 im. Henryka Sienkiewicza w Piotrkowie Trybunalskim.
  • II Miejsce: Lena Mosiołek, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi im. Orła Białego w Radomiu.
  • III Miejsce: Dawid Kędzior, Michał Gorzelak, Szkoła Podstawowa w Wolicy

Wyróżnienia otrzymali:

  • Wiktoria Awksientjuk, Weronika Karwowska, Szkoła Podstawowa nr 360 w Warszawie.
  • Przemysław Pijajko, Agnieszka Presz, Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Zamościu.

 

Szczegółowe informacje o konkursach znajdują się na stronie internetowej UODO

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym!