W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Udział wiceminister Katarzyny Lubnauer w międzynarodowym szczycie nauczycielskim Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) – International Summit on the Teaching Profession (ISTP) 2024

Udział wiceminister Katarzyny Lubnauer w międzynarodowym szczycie nauczycielskim Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) – International Summit on the Teaching Profession (ISTP) 2024
2024-04-22 08:00
 

, 

Szanowni Państwo,

w dniach 22-24 kwietnia 2024 r. wiceminister Katarzyna Lubnauer weźmie udział w międzynarodowym szczycie nauczycielskim w Singapurze. W sesjach plenarnych wiceminister Katarzynie Lubnauer będzie towarzyszył dyrektor IBE Maciej Jakubowski.

Plan wizyty:

22 kwietnia

  • wiceminister weźmie udział w pierwszej sesji plenarnej, której głównym tematem będzie przyszłość uczenia się i jej implikacje dla nauczania.
  • Katarzyna Lubnauer spotka się również z minister edukacji kanadyjskiej prowincji Nowa Szkocja Becky Druhan.

23 kwietnia

  • głównym tematem spotkań będzie rola technologii w transformacji edukacji i kształcenia zawodowego.
  • W tym dniu również odbędzie się spotkanie wiceminister Katarzyny Lubnauer z ministrem Edukacji Singapuru Chan Chun Singiem jak również z przewodniczącą niemieckiej Konferencji Związkowych Ministrów Edukacji Christine Streichert-Clivot.

24 kwietnia

  • głównym tematem spotkań wiceminister Lubnauer będą partnerstwa na rzecz wsparcia uczenia się prze całe życie. 
  • W czasie spotkań polska delegacja przyjmie trzy zobowiązania naszego kraju na kolejny rok. Zobowiązania zostaną wynegocjowane między przedstawicielami MEN a delegatami trzech związków zawodowych – ZNP, „Solidarności” i FZZ.

Więcej o programie można znaleźć na stronie: https://istp2024singapore.com/programme#day0

Do udziału w szczycie zaprasza się 20 państw z najlepszymi wynikami w badaniu PISA. delegacje państw uczestniczących w szczycie składają się z właściwego ministra, przedstawicieli resortów edukacji i związków zawodowych. Dzięki temu jest on doskonałą platformą do prowadzenia dialogu między interesariuszami systemów oświatowych.

{"register":{"columns":[]}}