W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Uroczystość uhonorowania 23 nauczycieli i działaczy PTTK medalem oraz tytułem „Nauczyciel Kraju Ojczystego"

06.11.2019

W środę, 6 listopada br. w gmachu Ministerstwa Edukacji Narodowej, z inicjatywy Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego, po raz dziewiąty zorganizowana została uroczystość wręczenia medali Nauczyciel Kraju Ojczystego.

Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski razem z uhonorowanymi nauczycielami oraz działaczami PTTK

Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski pogratulował wyróżnionym, a także podziękował za szczególne zasługi w pracy edukacyjno-wychowawczej, której celem jest upowszechnianie turystyki oraz krajoznawstwa wśród dzieci i młodzieży.

Podczas uroczystości minister edukacji podkreślił ważną rolę, jaką pełni turystyka i krajoznawstwo w procesie edukacyjnym i wychowawczym dzieci i młodzieży. Szef MEN docenił prowadzoną przez nauczycieli działalność w zakresie turystyki i krajoznawstwa.

Prezes Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego Jerzy Kapłon wręczył medale Nauczyciel Kraju Ojczystego 23 nauczycielom i działaczom Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego.
Dotychczas Kapituła Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego przyznała wyróżnienie 273 działaczom.

Osoby wyróżnione to czynni zawodowo nauczyciele i pedagodzy, którzy prowadzą na szlaki młodych turystów. W gronie laureatów znaleźli się również ci, którzy obecnie są emerytami, ale przez długie lata pracy zawodowej, wychowywali dzieci i młodzież wykorzystując metody pracy wychowawczej Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego.

Zdjęcia (4)