W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Warsztaty dotyczące Zintegrowanej Strategii Umiejętności z udziałem wiceminister Marzeny Machałek

05.02.2019

wiceminister Marzena Machałek przemawia do uczestników, w tle prezentacja

We wtorek, 5 lutego 2019 r. wiceminister Marzena Machałek wzięła udział w inauguracji warsztatów diagnostycznych dla interesariuszy na temat Zintegrowanej Strategii Umiejętności OECD.

- W ubiegłym tygodniu Rada Ministrów przyjęła dokument „Zintegrowana Strategia Umiejętności 2030 – część ogólna”. Jego przyjęcie było kamieniem milowym na drodze do wypełnienia zobowiązania, które w 2017 roku zawarte zostało w Umowie Partnerstwa – poinformowała Marzena Machałek Sekretarz Stanu w MEN.

Ministerstwo Edukacji Narodowej zaangażowało Organizację Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) w prace nad  Zintegrowaną Strategią Umiejętności w zakresie czterech obszarów priorytetowych:

  • Wspieranie większego uczestnictwa dorosłych w uczeniu się we wszystkich formach.
  • Zmniejszanie niedopasowania umiejętności na rynku pracy.
  • Wzmacnianie wykorzystania umiejętności na rynku pracy i w miejscu pracy.
  • Wzmacnianie koordynacji i struktur zarządzania umiejętnościami.

Celem warsztatów była m.in. dyskusja na temat kluczowych wyzwań i szans w każdym z obszarów priorytetowych oraz zachęcenie interesariuszy do zdefiniowania najważniejszych obszarów dla wypracowania rekomendacji.

W spotkaniu wzięło w nich udział blisko 100 osób, w tym przedstawiciele Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD), Ministerstwa Edukacji Narodowej (MEN), Komisji Europejskiej, Instytutu Badań Edukacyjnych, zaangażowanych resortów, publicznych służb zatrudnienia, partnerów społecznych.

Więcej na temat Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji można znaleźć na stronie https://www.kwalifikacje.gov.pl/

Zdjęcia (4)