W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Webinaria z symulacji branżowych – zachęcamy nauczycieli do udziału w bezpłatnych szkoleniach

29.10.2020

Krajowe Biuro eTwinning zaprasza nauczycieli szkół branżowych i techników do udziału w bezpłatnych, dwuetapowych szkoleniach. Pierwsze z nich jest adresowane do nauczycieli ze szkół o profilu gastronomicznym, a kolejne o profilach: hotelarstwo-turystyka, logistyka i spedycja, marketing, fryzjerstwo i kosmetologia oraz mechanika pojazdów. Podczas szkolenia uczestnicy wcielą się w rolę menedżerów wirtualnych przedsiębiorstw i podejmą decyzje biznesowe dotyczące wszystkich obszarów funkcjonowania przedsiębiorstwa.

Ciemnoniebieska grafika z tekstem "Webinaria z symulacji branżowych – zachęcamy nauczycieli do udziału w bezpłatnych szkoleniach" i kolorowymi postaciami w strojach roboczych po lewej stronie.

Webinaria z symulacji branżowych 

Symulacje branżowe to cykl szkoleń przygotowany przez Krajowe Biuro eTwinning. W wydarzeniach on-line będą mogli uczestniczyć nauczyciele z techników i szkół branżowych o profilach: gastronomia, hotelarstwo-turystyka, logistyka i spedycja, marketing, fryzjerstwo i kosmetologia oraz mechanika pojazdów. 

Bezpłatne szkolenia będą składać się z dwóch etapów. Podczas pierwszego nauczyciele wezmą udział w kursie on-line, podczas którego w praktyczny sposób poznają narzędzia eTwinning służące do prowadzenia projektów międzyszkolnych. Druga część szkolenia to webinarium „Wirtualny biznes, realne kompetencje”. 

W czasie szkolenia uczestnicy będą wcielać się w rolę menedżerów wirtualnych przedsiębiorstw i podejmować realistyczne decyzje biznesowe dotyczące wszystkich obszarów funkcjonowania przedsiębiorstwa – od planowania oferty, poprzez HR, inwestycje, marketing i finanse. Ich wirtualne przedsiębiorstwa będą konkurować ze sobą o klientów na rynku, a uczestnicy będą zabiegać o jak najlepszy wynik finansowy firmy, troszcząc się jednocześnie o zadowolenie pracowników i klientów. 

Szkolenia odbędą się na platformach Moodle oraz eTwinning LIVE, w narzędziu Adobe Connect. Każdy uczestnik po zdaniu egzaminu otrzyma Certyfikat Trenera Branżowych Symulacji Biznesowych oraz dostęp do symulacji dla 30 użytkowników.

Symulacje branżowe dla szkół o profilu gastronomicznym

Pierwsze symulacje branżowe są skierowane do nauczycieli szkół o profilu gastronomicznym. Kurs odbędzie się od 9 do 15 listopada br. Każdy uczestnik dostosowuje miejsce i czas nauki do swoich potrzeb oraz możliwości. Natomiast webinarium odbędzie 17 listopada w godzinach 17:00-20:00.

Więcej informacji o szkoleniu oraz formularz rejestracyjny na wydarzenie dla nauczycieli kierunków związanych z gastronomią znajduje się na stronie: http://konferencje.frse.org.pl/VET1/index/lang:pl.

Rejestracja jest aktywna do 1 listopada 2020. 

Nauczycieli innych przedmiotów zawodowych zachęcamy do śledzenia zakładki Przedsiębiorczość: https://etwinning.pl/kategoria/przedsiebiorczosc/.