W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

XV Ogólnopolska Konferencja Wizytatorów Diecezjalnych i Doradców Metodycznych Religii Prawosławnej

07.02.2020

Dziś, 7 lutego br. w Centrum Kultury Prawosławnej w Warszawie odbyła się XV Ogólnopolska Konferencja Wizytatorów Diecezjalnych i Doradców Metodycznych Religii Prawosławnej. Spotkaniu przewodniczył arcybiskup Sawa, Prawosławny Metropolita Warszawski i całej Polski. W wydarzeniu wziął udział wiceminister edukacji Maciej Kopeć.

Wiceminister Edukacji Narodowej – Maciej Kopeć i arcybiskup Sawa – Prawosławny Metropolita Warszawski i całej Polski

Podczas konferencji wiceminister omówił najważniejsze wprowadzone i planowane zmiany w prawie oświatowym. Podsekretarz Stanu w MEN poruszył kwestie nowych podstaw programowych oraz pragmatyki zawodowej nauczycieli, w tym organizacji systemu doskonalenia i awansu zawodowego nauczycieli.

– Ważna podkreślenia jest wchodząca do szkół Ogólnopolska Sieć Edukacyjna oraz nowa platforma e-podręczniki, która może być dobrym wsparciem dla nauczycieli w ich bieżącej pracy. Warto z niej skorzystać. To nowatorskie przedsięwzięcie w skali europejskiej – zaznaczył wiceminister Maciej Kopeć.

Podczas wydarzenia Maciej Kopeć odniósł się też do prac Zespołu do spraw statusu zawodowego pracowników oświaty. Zaznaczył, że ostatnie posiedzenie  Zespołu dotyczyło m.in. postępowań dyscyplinarnych.  

Uczestników konferencji interesowały także kwestie szczegółowe, dotyczące zasad organizacji nauczania religii w szkołach, m.in. w przypadku pojedynczych zgłoszeń uczniów na naukę religii czy tworzenia grup międzyklasowych.

Zdjęcia (5)