W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

NSZZ „Solidarność” wraz z innymi związkami zawodowymi to ważni partnerzy rozmów z MEN

12.03.2019

Od początku kadencji minister Anny Zalewskiej prowadzony jest dialog z oświatowymi związkami zawodowymi. Spełniliśmy większość postulatów m.in. Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność”. Łącznie odbyło się prawie dwieście spotkań w różnej formule.

Biały napis Ministerstwo Edukacji Narodowej na czerwonej tablicy

12 marca br. doszło do spotkania z przedstawicielami NSZZ Solidarność. W spotkaniu ze strony MEN uczestniczyła minister Anna Zalewska i Podsekretarz Stanu Maciej Kopeć. Ze strony NSZZ „Solidarność” m.in. Henryk Nakonieczny - członek Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” ds. Dialogu Społecznego i Negocjacji, Ryszard Proksa - przewodniczący Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania i Jerzy Wielgus – przewodniczący Sekretariatu Służb Publicznych NSZZ „Solidarność”. 

Przedmiotem rozmów ze stroną solidarnościową była aktualna sytuacja nauczycieli. Obu stronom zależało na przedstawieniu obiektywnej sytuacji, z wyraźnym zaakcentowaniem dokonanych już lub będących w trakcie realizacji postulatów związków zawodowych, w tym podwyżek płac nauczycieli. Obie strony zapewniły, że dołożą wszelkich starań, by napięta sytuacja, która ma miejsce chociażby w siedzibie Małopolskiego Kuratora Oświaty wróciła do normy. Uczestnicy spotkania umówili się na dalsze rozmowy w sprawie ewentualnych nowych rozwiązań. Wkrótce zostanie podany termin kolejnego spotkania.

Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej