W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

770 zrealizowanych wdrożeń produkcyjnych EZD RP

12.02.2024

Zapowiadany dynamiczny wzrost liczby produkcyjnych wdrożeń EZD RP staje się faktem. W efekcie działań ekspertów NASK zwiększa się znaczenie EZD RP w cyfryzacji back office polskiej administracji publicznej.

Wykresy, linie, kropki, kolumny liczbowe w kolorze pomarańczowym na granatowym tle.

Implementacja jednolitego systemu do elektronicznego zarządzania dokumentacją jest fundamentem działań mających na celu cyfryzację administracji publicznej, usprawnienie jej działania oraz zwiększenie transparentności i otwartości polskich urzędów.

W grudniowym podsumowaniu minionego roku informowaliśmy, że ponad 850 jednostek znajdowało się w procesie wdrożeniowym, a spośród nich aż 618 podmiotów zaplanowało produkcyjne uruchomienie systemu w I kwartale 2024 r. Założony plan został zrealizowany i z początkiem lutego 2024 roku liczba podmiotów, które potwierdziły rozpoczęcie pracy w EZD RP przekroczyła 770.

To jednak nie koniec zmian w upowszechnianiu EZD RP w administracji. W procesie wdrożeniowym są kolejne podmioty, które widzą korzyści płynące z implementacji nowoczesnego i bezpłatnego systemu do elektronicznego zarządzania dokumentacją. System wdraża też pierwsze ministerstwo, które już od kwietnia br. planuje elektronicznie zarządzać dokumentacją za pomocą EZD RP – to Ministerstwo Rodziny Pracy i Pomocy Społecznej.

Duże wdrożenia na początku 2024 r.

Na produkcyjne wdrożenie EZD RP z początkiem bieżącego roku zdecydowało się m.in. Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie (duży podmiot o rozproszonej strukturze, odpowiadający za znaczący wzrost liczby użytkowników EZD RP w ostatnim czasie) oraz wiele szkół i placówek artystycznych podlegających Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wśród nowych jednostek pracujących w systemie są też m.in. Polska Agencja Żeglugi Śródlądowej, Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Instytut Technologii Paliw i Energii w Zabrzu. Z kolei w ramach pilotażowej współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego 2 stycznia  2024 roku uruchomiono produkcyjnie EZD RP w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego w Białymstoku.

EZD RP wdrażany jest produkcyjnie w podmiotach administracji rządowej zarówno w modelu chmurowym (SaaS EZD RP), jak i lokalnym (on-premise). Pełny wykaz jednostek, które z sukcesem zakończyły wdrożenia systemu opublikowano w Portalu EZD RP w zakładce Partnerzy EZD RP.

{"register":{"columns":[]}}