W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Budowa obwodnicy Kłodzka w ciągu dk 33 i 46

Nazwa Projektu: Budowa obwodnicy Kłodzka w ciągu dk 33 i 46

Nr projektu wg Umowy o Dofinansowanie: POIS.04.02.00-00-0048/17

Data podpisania UoD: 09.04.2018 r.

Data podpisania Aneksu nr 1 do UoD: 20.09.2019 r.

Data zakończenia realizacji projektu wg Aneksu nr 1 do UoD: 31.12.2018 r.

Całkowita wartość projektu: 235 953 777,11 PLN

Maksymalna kwota dofinansowania z UE: 186 224 973,99 PLN

 

Opis inwestycji:

Przedmiotem projektu jest budowa obwodnicy Kłodzka w ciągu dk nr 33 o parametrach drogi klasy GP wraz z budową łącznika w ciągu dk 46 o parametrach drogi klasy G o łącznej długości 9,19 km. Uzupełnienie inwestycji stanowi remont odcinka dk nr 33 o długości ok. 2,39 km. Całe przedsięwzięcie zlokalizowane jest na terenie miasta Kłodzko oraz gminy Kłodzko w powiecie kłodzkim (woj. dolnośląskie).

Początek projektowanej zachodniej obwodnicy przyjęto w rejonie dzielnicy Książkówka, gdzie projektowana dk nr 33 łączy się z dk nr 8. Koniec projektowanego odcinka stanowi połączenie z dk nr 33 w rejonie miejscowości Żelazno. Początek projektowanej obwodnicy w ciągu dk nr 46 (tzw. łącznika) po wschodniej stronie miasta Kłodzka stanowi połączenie z istniejącą dk nr 46 w miejscowości Jaszkowa Dolna, natomiast koniec trasy łączy się z dk nr 33 w rejonie ul. Wyspiańskiego. 

Wybudowany w ramach przedmiotowej inwestycji węzeł drogowy oraz skrzyżowania, umożliwiają bezpieczną komunikację i rozprowadzenie ruchu po pozostałej sieci drogowej oraz obsługę przyległego terenu poprzez sieć dróg dojazdowych.

 

Główne cele projektu:

  • podniesienie standardu życia lokalnych społeczności w postaci wyprowadzenia ruchu tranzytowego z centrum miasta Kłodzko,
  • poprawa warunków ruchu i bezpieczeństwa w mieście,
  • poprawa warunków życia mieszkańców Kłodzka (hałas, natężenia ruchu, bezpieczeństwo, czystsze powietrze),
  • zwiększenie komfortu oraz prędkości podróży podróżujących,
  • poprawa bezpieczeństwa ruchu,
  • poprawa dostępności obszaru Morza Bałtyckiego w wymiarze wewnętrznym oraz zewnętrznym.
{"register":{"columns":[]}}