W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

30 września 2021 r. zakończył się krajowy sezon kąpielowy

06.10.2021

Rodzina z dziećmi idzie wzdłuż piaszczystego wybrzeża

Główny Inspektor Sanitarny pragnie podziękować wszystkim użytkownikom oraz współtwórcom Serwisu kąpieliskowego, w tym szczególnie:

  • osobom, które korzystały z Serwisu w celu sprawdzenia aktualnej sytuacji na kąpielisku;
  • organizatorom za prowadzenie kąpielisk oraz aktywne wprowadzanie danych do Serwisu;
  • wójtom, burmistrzom i prezydentom miast zaangażowanym w proces decyzyjny w zakresie organizacji kąpielisk;
  • przedstawicielom Wód Polskich, organów Inspekcji Ochrony Środowiska, urzędów morskich oraz parków narodowych za opiniowanie wykazów kąpielisk;
  • pracownikom wojewódzkich i powiatowych stacji sanitarno-epidemiologicznych za nadzór nad kąpieliskami.

W trakcie trwania sezonu kąpielowego w Serwisie publikowane były na mapie Polski wszystkie wyznaczone kąpieliska, wraz z danymi o jakości wody, podstawowymi informacjami o ich lokalizacji i dostępnej infrastrukturze oraz danymi kontaktowymi do organizatorów. Serwis kąpieliskowy umożliwiał szybkie przekazywanie bieżących informacji o jakości wody w kąpieliskach i cieszył się dużym zainteresowaniem odbiorców.

Ponadto pragniemy poinformować, że w zakładce Organizacja kąpielisk (https://sk.gis.gov.pl/index.php/informacje) znajdują się przydatne informacje dotyczące terminarza organizacji kąpielisk.

Zapraszamy do korzystania z Serwisu kąpieliskowego w 2022 roku.

{"register":{"columns":[]}}