W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Ostrzeżenie publiczne dotyczące wyrobu do kontaktu z żywnością: Wycofanie misek, talerzy i kubków z serii HEROISK i TALRIKA

28.05.2021

Ostrzeżenie publiczne dotyczące wyrobu do kontaktu z żywności

Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany, że firma IKEA wycofuje zgodnie z zasadą ostrożności wyroby do kontaktu z żywnością z serii HEROISK i TALRIKA: miski, talerze i kubki ze względu ryzyko pęknięcia i oparzenia w przypadku spożywania gorącej żywności.

Szczegóły dotyczące produktów:

Szczegółowe informacje dotyczące wycofywanych produktów wraz ze zdjęciami dostępne są na stronie internetowej firmy

http://biuroprasowe.ikea.pl/140410-ikea-wycofuje-talerze-miski-i-kubki-heroisk-oraz-talrika-ze-wzgledu-na-ryzyko-pekniecia-i-oparzenia

Działania podjęte przez przedsiębiorców i organy urzędowej kontroli:

Firma IKEA wycofuje dobrowolnie z obrotu produkty wskazane w komunikacie. Odpowiednie informacje w tej sprawie umieściła na stronie internetowej:

http://biuroprasowe.ikea.pl/140410-ikea-wycofuje-talerze-miski-i-kubki-heroisk-oraz-talrika-ze-wzgledu-na-ryzyko-pekniecia-i-oparzenia. Firma IKEA poinformowała klientów o możliwości zwrotu zakupionych produktów z serii HEROISK i TALRIKA do najbliższego sklepu IKEA w celu zwrotu poniesionych kosztów.

Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej monitorują proces wycofywania produktów z obrotu.

Zalecenia dla konsumentów:

Nie należy używać produktów wskazanych w komunikacie do kontaktu z żywnością, szczególnie gorącą.

Zdjęcia (1)