W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności: Wycofanie 3 partii produktu „Vitasia, Sezam łuskany, 50 g” ze względu na wykrycie tlenku etylenu

24.12.2020

ostrzezenie1

Zagrożenie:

Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany poprzez system wczesnego ostrzegania o niebezpiecznej żywności i paszach (RASFF), że w sezamie łuskanym wyprodukowanym przez firmę WEIAND GmbH stwierdzono obecność tlenku etylenu. Produkt został dostarczony do Lidl Sp. z o.o. sp. k. W dniu 23.12.2020 firmy rozpoczęły wycofywanie produktu z obrotu i od konsumentów.

Tlenek etylenu jest substancją szkodliwą dla zdrowia, a jego stosowanie do żywności wprowadzanej na rynek w Unii Europejskiej jest niedozwolone.

Szczegóły dotyczące produktu:

Wycofaniu podlega następujący produkt: „Vitasia, Sezam łuskany, 50 g” z datą minimalnej trwałości 02/2023, 03/2023 i 06/2023

Producent: Weiand GmbH Industriestraße 25 Dissen a. T. W. 49201 

Dystrybutor: Lidl sp. z o.o. sp. k., Jankowice, ul. Poznańska 48, 62-080 Tarnowo Podgórne

Działania podjęte przez przedsiębiorców i organy urzędowej kontroli:

Firma Lidl sp. z o.o. sp. k. bezzwłocznie po otrzymaniu informacji od producenta uruchomiła
procedurę wycofania przedmiotowego produktu z rynku. Stosowne informacje w przedmiotowej
sprawie skierowane do konsumentów zostały umieszczone na stronie internetowej https://kimjestesmy.lidl.pl/folder_aktualnosci/wazna-informacja-dla-klientow-sezam oraz w sklepach Lidl.

Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej monitorują proces wycofywania prowadzony przez dystrybutora.

Zalecenia dla konsumentów:

Nie należy spożywać produktu wskazanego w komunikacie. Produkt można zwracać do miejsca zakupu, zgodnie z informacją podaną przez Lidl sp. z o.o. sp. k.

Zdjęcia (1)