W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności: Wykrycie Clostridium botulinum oraz toksyny botulinowej w wegańskiej paście warzywnej

10.12.2021

Ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności

Zagrożenie:

W wyniku postępowania wyjaśniającego związanego z zatruciem toksyną botulinową stwierdzono obecność Clostridium botulinum oraz toksyny botulinowej w próbce produktu pn. "Pasta warzywna śródziemnomorska z pestkami dyni Mega Vega".

Spożycie produktu zanieczyszczonego toksyną botulinową stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia i życia człowieka.

Szczegóły dotyczące produktu:

Produkt: Pasta warzywna śródziemnomorska z pestkami dyni Mega Vega, 180 g

Data minimalnej trwałości / nr partii: 18.01.2022

Producent: Revocann Sp. z o.o., Wola Batorska 747, 32-007 Wola Batorska

Działania podjęte przez przedsiębiorcę i organy urzędowej kontroli:

Producent przedmiotowego produktu Revocann Sp. z o.o., Wola Batorska 747, 32-007 Wola Batorska zakończył swoją działalność we wrześniu br. Obecnie prowadzone jest postępowanie wyjaśniające w firmie Revocann Sp. z o.o., Nałęczowska 26, 20-701 Lublin, która kupiła ww. spółkę z Woli Batorskiej.

Dystrybutor produktu, który częściowo wprowadził produkt do obrotu, rozpoczął wycofywanie produktu z rynku.

Zalecenia dla konsumentów:

Nie należy spożywać partii produktu określonej w tym ostrzeżeniu. W przypadku spożycia i wystąpienia objawów chorobowych w postaci nudności, wymiotów, zaburzeń widzenia, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}