W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Raport „Stan sanitarny kraju w roku 2019”

Raport zawiera omówienie wszystkich najważniejszych obszarów związanych z utrzymaniem zdrowia publicznego.

cover_SSK

Opracowanie powstało w oparciu o wiarygodne dane ze wszystkich obszarów objętych nadzorem bieżącym i zapobiegawczym Państwowej Inspekcji Sanitarnej na podstawie informacji przesłanych przez państwowych wojewódzkich, powiatowych i granicznych inspektorów sanitarnych.

Dokument zawiera wiele ciekawych i dotychczas niepublikowanych danych statystycznych wraz z omówieniem najistotniejszych zagadnień z zakresu działalności  Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

W roku 2019 Państwowa Inspekcja Sanitarna obchodziła dwa jubileusze: 100-lecia Służb Sanitarnych i 65-lecia Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

Publikacja stanowi swego rodzaju kompendium wiedzy na temat działań organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej, zawiera dane statystyczne oraz analizy.

Państwowa Inspekcja Sanitarna rozwija się i modernizuje, by jak najlepiej wypełniać swoją misję i czuwać nad bezpieczeństwem zdrowotnym mieszkańców naszego kraju. Dzięki fachowej kadrze jest instytucją w pełni uprawnioną do obiektywnej i całościowej oceny stanu sanitarnego kraju uwzględniającej zarówno istniejące, jak i mogące się pojawić w przyszłości zagrożenia dla zdrowia ludzi.

Zbiór wszytskich raportów z poprzednich lat: https://www.gov.pl/web/gis/raport---stan-sanitarny-kraju

Materiały

STAN SANITARNY KRAJU ZA 2019 ROK
STAN​_SANITARNY​_KRAJU​_ZA​_2019​_ROK.pdf 19.38MB