Aktualności
-
12.05.2026Rozpoczynamy realizację projektu FERC 2.5 „Połączeni technologią” - ogólnopolskiego przedsięwzięcia, którego celem jest budowanie kompetencji cyfrowych oraz wzmacnianie zrozumienia roli nowoczesnej infrastruktury teleinformatycznej w życiu społecznym i gospodarczym.
-
12.05.2026Instytut Łączności patronem debaty o odporności cyfrowej państwa.
-
12.05.2026Rozmowy o początkach liberalizacji rynku, wyzwaniach nowych technologii i refleksje nad rolą regulatora pokazały, jak ogromną drogę przeszedł polski sektor telekomunikacyjny przez ostatnie 20 lat.
-
08.05.2026Technologie kwantowe przestają być futurystyczną ciekawostką i stają się elementem strategicznej infrastruktury państw. Polska również włącza się do europejskiego wyścigu technologicznego - m.in. dzięki projektowi PIAST-Q, pierwszemu polskiemu komputerowi kwantowemu rozwijanemu w ramach EuroHPC JU.
-
08.05.2026Jak budować cyfrową odporność państwa i gdzie przebiega granica technologicznej niezależności? O tym rozmawiali uczestnicy debaty „Suwerenne i bezpieczne IT jako fundament zarządzania ryzykiem”, zorganizowanej przez Krajową Izbę Gospodarki Cyfrowej. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele administracji publicznej, sektora technologicznego, nauki oraz instytucji odpowiedzialnych za cyberbezpieczeństwo.
-
06.05.20266 maja w Ożarowie Mazowieckim odbyła się Konferencja Służby Geodezyjnej i Kartograficznej pod hasłem „Geodezja - nie tylko mapy i pomiary. GNSS, bezpieczeństwo publiczne i technologie dla przemysłu”, zorganizowana przez Główny Urząd Geodezji i Kartografii. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele administracji publicznej, środowiska naukowego i branży geodezyjnej z całej Polski. Program konferencji koncentrował się wokół nowoczesnych zastosowań technologii satelitarnych, bezpieczeństwa infrastruktury krytycznej oraz rosnącego znaczenia systemów GNSS dla gospodarki i administracji państwowej.