W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Pożar ciężarówki na drodze krajowej 72

Zdjęcie przedstawia pożar ciągnika siodłowego z naczepą wypełnioną opakowaniami tekturowymi, pożar w fazie rozwiniętej, ładunek rozsypał się na drogę, duże zadymienie.

W dniu 05.02.2021 r. o godzinie 4:59 do służb ratowniczych wpłynęło zgłoszenie o pożarze ciągnika siodłowego z naczepą (ładunek to opakowania tekturowe) na drodze krajowej nr 72. Na miejsce zdarzenia udały się zastępy państwowej i ochotniczej straży pożarnej z powiatu brzezińskiego oraz zastępy z powiatu skierniewickiego. Zdarzenie miało miejsce na terenie miejscowości Głuchów na 147 kilometrze drogi krajowej nr 72. Kierowca pojazdu z objawami zatrucia dymem otrzymał kwalifikowaną pierwszą pomoc od ratowników. Został przekazany przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego, a następnie przetransportowany do szpitala w Brzezinach. Działania gaśnicze oraz pomoc w kierowaniu ruchem prowadziło w sumie 12 zastępów PSP i OSP. Do czasu usunięcia pojazdu przez ciężki sprzęt droga pozostawała zablokowana. Działania trwały 12 godzin.

Zdjęcie przedstawia działania strażaków podczas pożaru pojazdu ciężarowego.


Artykuł opracował:

kpt. Bartłomiej Wójcik

Materiały

Relacja fotograficzna druhów z OSP Jeżów.