W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Dwa zdarzenia w tym samym czasie

02.04.2021

2 kwietnia 2021 roku o godz. 15:25 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Kętrzynie wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego z rowerzysta miejscowości Korsze. Po zadysponowaniu dwóch zastępów z JRG Kętrzyn dyżurny otrzymał kolejne zgłoszenie tym razem o wypadku samochodu osobowego w miejscowości Jankowice, gm. Srokowo.

Zdjęcie przedstawia miejsce zdarzenia. Dwa czerwone wozy strażackie, samochód policji oraz uszkodzony samochód osobowy koloru czarnego. Strażak ubrany w piaskowe ubranie specjalne oraz czerwony hełm stoi przy poszkodowanym ubranym w czarną kurtkę. Obok stoi funkcjonariusz policji, straży granicznej oraz pani.

Dyżurny niezwłocznie przedysponował jeden zastęp do wypadku w Jankowicach, natomiast drugi zastęp udał się do Korsz.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia w Jankowicach pierwszy dowódca stwierdził samochód osobowy stojący na kołach oraz poszkodowanego poza pojazdem. Działania straży polegały na:
- zabezpieczeniu miejsca zdarzenia,
- przebadaniu poszkodowanego oraz udzielenie pomocy przedmedycznej,
- odłączeniu akumulatora w samochodzie.
W działaniach brały udział 2 zastępy straży pożarnej (9- ratowników), 1x Zespół Ratownictwa Medycznego oraz 1x  patrol policji.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia w Korszach drugi dowódca potwierdził zderzenie samochodu osobowego z rowerzystą . Rowerzysta przytomny w kontakcie z otarciami skóry na głowie. Działania straży polegały na:
- zabezpieczeniu miejsca zdarzenia,
- przebadaniu poszkodowanego oraz opatrzeniu ran,
- odłączeniu akumulatora w samochodzie.
Rowerzysta po ponownym przebadaniu (przez ZRM) odmówił transportu do szpitala.
W działaniach brały udział 2 zastępy straży pożarnej (9- ratowników), 1x Zespół Ratownictwa Medycznego oraz 2 x  patrol policji.
Opracowanie: mł. asp. Łukasz Woskowicz
Zdjęcia: mł. asp. Jakub Mrozowski

Zdjęcia (4)