W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Tragedia na torach

29.05.2021

29 maja 2021 roku po godzinie 16 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kętrzynie wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu pociągu z samochodem osobowym w miejscowości Martiany gm. Kętrzyn.

Zdjęcie przedstawia miejsce wypadku. Lokomotywa zmiażdżyła samochód osobowy na torach. No torach stoją funkcjonariusze straży pożarnej w piaskowych ubraniach specjalnych i czerwonych hełmach. Ratownik medyczny w pomarańczowym stroju oraz pozostali mężczyźni. Rozstawiony został czerwony parawan dla poszkodowanego.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu straży pożarnej potwierdzono wypadek. Pociągiem relacji Białystok-Gdynia podróżowało 55 osób + obsługa, natomiast samochodem osobowym podróżowały 4 osoby. Niestety u trzech mężczyzn podróżujących samochodem lekarz stwierdził zgon. Chłopca w wieku ok. 12 lat strażacy ewakuowali z samochodu i przekazali Zespołowi Ratownictwa Medycznego, który następnie ustabilizował pacjenta i przygotował do transportu przy pomocy LPR do Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego  w Olsztynie.

Dzięki pomocą strażaków podróżujący mogli bezpiecznie opuścić pociąg i przesiąść się do podstawionego autobusu. Na prośbę prokuratora strażacy przy pomocy sprzętu hydraulicznego uwolnili zakleszczone ciała ofiar wypadku.  

W działaniach brały udział 4 zastępy straży pożarnej (13-ratowników), 2x Zespół Ratownictwa Medycznego, 1x LPR, 3x patrol policji oraz Prokurator.

Opracowanie: kpt. Kamil Golon

Zdjęcia: KP PSP w Kętrzynie

Zdjęcia (4)