W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Pożar w budynku wielorodzinny - pow. kętrzyński

04.09.2021

04 września 2021 roku po godzinie 17 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kętrzynie wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku wielorodzinnego w miejscowości Równina Dolna.

Zdjęcie zrobione w pokoju objętym pożarem. Pomieszczenie z obkopconymi ścianami. Wewnątrz strażak ubrany w piaskowe ubranie specjalne, czerwony hełm oraz aparatem ochrony układu oddechowego.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu straży pożarnej stwierdzono zadymienie w lokalu mieszkalnym. W wyniku rozpoznania stwierdzono pożar łóżka w jednym z lokali mieszkalnych. Mieszkańcy samodzielnie opuścili budynek- nie wymagali udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy. Działania straży pożarnej polegały na:

- zabezpieczeniu miejsca zdarzenia,

- odłączeniu prądu od budynku,

- wprowadzeniu roty do pomieszczenia w celu ugaszenia pożaru,

- oddymieniu pomieszczeń,

- sprawdzeniu pomieszczeń pod względem obecności tlenku węgla.

Spaleniu uległo łóżko, zniszczone ściany oraz sufit w pomieszczeniu objętym pożarem. W działaniach brało udział 5  zastępów straży pożarnej (23 strażaków) oraz patrol policji.

Opracowanie: mł. asp. Krzysztof Lebiedziok

Zdjęcia: mł. asp. Rafał Wilkiewicz

Zdjęcia (4)