W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Orkan Nadia w powiecie polickim.

29.01.2022

Na zdjęciu widoczne powalone na posesji mieszkalnej drzewo, oparte na przyciętych i uformowanych krzewach bukszpanu. Przed drzewem widoczne plecy pracującego strażaka ubranego w piaskowy bojowy mundur w białym hełmie na głowie. W głębi widoczna jasna ściana z balkonem jednorodzinnego domu z dwuspadowym dachem krytym czerwoną dachówką. W tle błękitne niebo z białymi obłokami.

W dniach od 29. stycznia do 6. lutego strażacy wyjeżdżali do 140. zdarzeń, w tym aż 110. interwencji dotyczyło zniszczeń związanych z przemieszczaniem się orkanu Nadia. Uwzględniając każde zdarzenie z osobna, działało łącznie 150 zastępów (690. strażaków) z JRG Police, wszystkich jednostek OSP z terenu powiatu polickiego oraz Zakładowej Straży Pożarnej Grupy Azoty. Działania polegały głównie na usuwaniu wiatrołomów i konarów drzew z dróg gminnych, powiatowych i wojewódzkich stwarzających bezpośrednie zagrożenie w komunikacji w ruchu lądowym, usunięciu, bądź zabezpieczeniu drzew zagrażających bezpośrednio budynkom mieszkalnym, udrożnieniu szlaków kolejowych. W ośmiu przypadkach interwencje przeprowadzano w związku z uszkodzeniem linii energetycznych. Pomimo tylu zdarzeń nie odnotowaliśmy żadnych poszkodowanych.

W związku z ostrzeżeniami IMGW zwiększono obsady osobowe w stanowisku kierowania i w jednostce ratowniczo-gaśniczej oraz poinformowano jednostki OSP o zwiększeniu dyspozycyjności ze względu na zbliżające się zagrożenie.

 

Opracowanie: KP PSP w Policach

Zdjęcia: KP PSP w Policach

Zdjęcia (5)

{"register":{"columns":[]}}