W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pożar świetlicy w Brzózkach

18.03.2021

Na zdjęciu na prawym pasie silnie oświetlonej przez pojazdy drogi rozdzielonej wysepką z pasami dla pieszych, widoczny tył i lewy bok pojazdu pożarniczego z białym dużym napisem 509z71 na kabinie i z tyłu pojazdu. Pojazd ma otwarte rolety żaluzjowe tuż za kabiną, widoczna armatura z tyłu samochodu. Po prawej stronie zdjęcia, stoi czterech strażaków w białych hełmach, dwóch z nich w jasnym umundurowaniu, pierwszy z prawej w czarnym, kolejny strażak zasłonięty widoczny jedynie hełm. Po prawej stronie zdjęcia budynek o jasnej elewacji z widocznymi ciemnymi belkami i czerwoną urzędową tablicą. W tle zdjęcia ustawione na wprost kolejne 3 pojazdy pożarnicze, dwa dobrze widoczne, z ostatniego jedynie światła drogowe przeszywające mrok. Po lewej stronie zdjęcia chodnik z jasnej kostki.

18 marca o godz. 0.53 stanowisko kierowania otrzymało zgłoszenie o pożarze świetlicy w miejscowości Brzózki, gm. Nowe Warpno. Na miejscu akcję gaśniczą prowadziły zastępy z JRG Police i pobliskich OSP Brzózki, Trzebież i Nowe Warpno - łącznie 6 zastępów (25 ratowników). Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, gaszeniu pożaru wewnątrz budynku i oddymieniu pomieszczenia. Akcję prowadzono nieco ponad 2. godziny. W wyniku działania ognia nadpaleniu uległo stałe wyposażenie pomieszczenia świetlicy. Obecny na miejscu zdarzenia był również Burmistrz Nowego Warpna. Nie było osób poszkodowanych.

 

Opracowanie: KP PSP w Policach

Zdjęcia: KP PSP w Policach

Zdjęcia (2)