W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Tragiczny wypadek na DW 114

23.04.2021

Na zdjęciu w tle widoczne drzewa lasu i stojący lewy bok białego pojazdu ciężarowego z otwartymi drzwiami kabiny, do której wchodzi osoba w pomarańczowo-czarnej kurtce z widocznym na plecach napisem ratownik medyczny. Przed widocznym fragmentem zbiornika cysterny, stoi odwrócony lewym bokiem strażak w czerwonym hełmie z przytwierdzoną żółtą latarką i piaskowym mundurze przyglądając się pochylonemu strażakowi w czerwonym hełmie i czarnym mundurze trzymającym w dłoniach srebrne wiadro. Przed nim stoją trzy prostokątne stalowe pojemniki, w tym dwa z żółtą cieczą. Po lewej stronie kolejny strażak w czerwonym hełmie i czarnym mundurze trzyma stalowe wiadro nad zbiornikiem w kształcie sześcianu z tworzywa sztucznego okrytym widocznym metalowym koszem. Po lewej stronie od niego stoi przyglądając się kolejny strażak w czerwonym hełmie i piaskowym mundurze. W tle po lewej stronie widoczny fragment prawego boku czerwonej kabiny pojazdu straży pożarnej i stojący przodem strażak w masce na twarzy w czerwonym hełmie i piaskowym mundurze.

O godz. 13.45 na drodze wojewódzkiej nr 114 w pobliżu miejscowości Trzeszczyn doszło do zderzenia czołowego samochodu osobowego z cysterną. Śmierć na miejscu poniosła kobieta kierująca pojazdem osobowym, natomiast ranny kierowca ciężarówki został przewieziony do szpitala. Działania ratownicze polegały na likwidacji wycieku paliwa z uszkodzonego zbiornika ciężarówki oraz zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Droga na danym odcinku przez ponad 2 godziny była całkowicie zablokowana.

Na miejscu akcji działały: zastępy z JRG Police oraz grupa operacyjna z komendy, ratownicy z Zakładowej Straży Pożarnej Grupa Azoty POLICE, ratownicy pogotowia i śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz policja.

Opracowanie: KP PSP w Policach

Zdjęcia: KP PSP w Policach

Zdjęcia (3)