W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Udana akcja medyczna w Niekłończycy

25.04.2021

Na zdjęciu widoczne od tyłu stojące na lewym poboczu drogi kolejno pojazdy: policji oraz dwa wozy bojowe straży pożarnej. Po lewej stronie zdjęcia zielone ogrodzenie cmentarza i bezlistne drzewa, po prawej na pasie pobocza trawa i zielone tablice miejscowości Niekłończyca i przekreślona na ukos czerwoną linią Dębostrów. Niebo pogodne.

W niedzielę 25 kwietnia, strażacy z JRG Police ze względu na brak wolnej karetki zostali zadysponowani do poszkodowanego, u którego doszło do nagłego zatrzymania krążenia. Po stwierdzeniu braku oddechu i tętna na dużych tętnicach rozpoczęto resuscytację krążeniowo-oddechową z użyciem AED. Po wykonaniu jednej defibrylacji, a następnie dwóch cyklach resuscytacji krążeniowo-oddechowej uzyskano spontaniczny powrót krążenia. Następnie poszkodowanego zabezpieczono i przekazano przybyłemu na miejsce zespołowi śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Opracowanie: KP PSP w Policach

Zdjęcia: KP PSP w Policach

Zdjęcia (2)