Aktualności

Article List

Wiceminister Magdalena Gawin gościem 9. Spotkań Opiekunów Pomników Historii w Krasiczynie
14.06.2019

Wiceminister Magdalena Gawin gościem 9. Spotkań Opiekunów Pomników Historii w Krasiczynie

Wiceminister kultury, generalny konserwator zabytków, prof. Magdalena Gawin odznaczyła Srebrnym Medalem Zasłużony Kulturze "Gloria Artis" Ingę Platowską –Sapetową za wyjątkowe zasługi dla ochrony podkarpackiego dziedzictwa kulturowego. Uroczystość odbyła się podczas 9. Spotkań Opiekunów Pomników Historii w Krasiczynie.
Kultura inspirująca – ruszył nowy program MKiDN
14.06.2019

Kultura inspirująca – ruszył nowy program MKiDN

Można już składać wnioski do nowego programu realizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Kultura inspirująca. Jego celem jest m.in. budowanie wizerunku Polski jako państwa nowoczesnego, otwartego na międzykulturowy dialog oraz świadomego swojego wielowiekowego dziedzictwa. Do programu mogą aplikować instytucje podległe i nadzorowane przez MKiDN. Program ma być dla nich szansą na nawiązanie kontaktów zagranicznych i wzmocnienie dotychczas wypracowanych relacji. Termin na składanie wniosków mija z końcem lipca br.
Premiera Kwartalnika Kulturalnego „Nowy Napis”
13.06.2019

Premiera Kwartalnika Kulturalnego „Nowy Napis”

- To wielka radość i satysfakcja, że powołany trzy miesiące temu Instytut Literatury może już dziś pochwalić się tak sporym dorobkiem – powiedziała wiceminister kultury Wanda Zwinogrodzka podczas konferencji poświęconej prezentacji pierwszego numeru Kwartalnika Kulturalnego „Nowy Napis. Liryka, epika, dramat”, wydanego nakładem Instytutu Literatury. Kwartalnikowi towarzyszą dwa pierwsze tomy serii krytycznoliterackiej. Cały zestaw publikacji już niebawem trafi do bibliotek szkolnych i uniwersyteckich.
Doroczne Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego wręczone
12.06.2019

Doroczne Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego wręczone

Franciszek Pieczka, Wiesław Dudek, Andrzej Jasiński, Lech Śliwonik i Roger Scruton wśród tegorocznych laureatów Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Prof. Piotr Gliński podczas uroczystej gali w Teatrze Narodowym w Warszawie odznaczył twórców, animatorów i mecenasów, których działalność w sposób szczególny przyczynia się do rozwoju, upowszechniania i ochrony kultury. Nagrody zostały przyznane w 17 kategoriach.  
Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa”
12.06.2019

Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa”

Z udziałem wicepremiera, ministra kultury Piotra Glińskiego, w środę 12 czerwca w Łazienkach Królewskich, odbyła się inauguracja Wirtualnego Teatru Historii „Niepodległa”. Do 19 września podczas specjalnych pokazów w siedmiu polskich miastach będzie można obejrzeć dwa filmy zrealizowane w technologii rzeczywistości wirtualnej VR: "MS Piłsudski – ukryta historia" oraz „Kartka z powstania”. - Dzięki temu widz jest bezpośrednio w centrum wydarzeń - powiedział o projekcie minister kultury prof. Piotr Gliński.
MKiDN gospodarzem „Śniadania z MonAliZą”
12.06.2019

MKiDN gospodarzem „Śniadania z MonAliZą”

MKiDN gospodarzem spotkania networkingowego z zakresu wykorzystywania metodyk zarządzania projektami strategicznymi. Profesjonalizacja i upowszechnianie kompetencji zarządczych oraz metodyk projektowych, a przede wszystkim zbudowanie wielośrodowiskowego forum wymiany doświadczeń, edukowania i promowania efektywnych metodyk zarządzania projektami jest celem inicjatywy networkingowej pn. „Śniadanie z MonAliZą”. Ostatnie spotkanie w ramach projektu odbyło się w jednej z siedzib resortu kultury, w której na co dzień mieści się Departament Ochrony Zabytków, w urokliwym otoczeniu Dworu Ksawerego Pusłowskiego i dotyczyło zarządzania projektami z obszaru kultury.
Gala Dorocznej Nagrody Ministra Kultury już jutro
11.06.2019

Gala Dorocznej Nagrody Ministra Kultury już jutro

Już w najbliższą środę, 12 czerwca poznamy laureatów Dorocznej Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Minister kultury prof. Piotr Gliński odznaczy twórców, animatorów i mecenasów, których działalność w sposób szczególny przyczynia się do rozwoju, upowszechniania i ochrony kultury. Uroczysta gala wręczenia statuetek odbędzie się w Teatrze Narodowym w Warszawie.
Ostatnie posiedzenie Rady ds. Instytucji Artystycznych drugiej kadencji
11.06.2019

Ostatnie posiedzenie Rady ds. Instytucji Artystycznych drugiej kadencji

- Dziękuję za poświęcony czas i Państwa zaangażowanie w działalność Rady ds. Instytucji Artystycznych – powiedziała wiceminister kultury Wanda Zwinogrodzka podczas ostatniego posiedzenia, działającej przy MKiDN, Rady ds. Instytucji Artystycznych drugiej kadencji. Spotkanie odbyło się 11 czerwca w siedzibie MKiDN.
Debata o przyszłości polskiej kinematografii
11.06.2019

Debata o przyszłości polskiej kinematografii

Wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Paweł Lewandowski, dyrektor Polskiego Instytutu Filmowego Radosław Śmigulski oraz reżyser filmowy i dyrektor Studia Filmowego TOR Krzysztof Zanussi dyskutowali dziś o przyszłości polskiej kinematografii i sposobach zwiększenia konkurencji na rynku filmowym. Jednym z rozwiązań jest połączenie państwowych instytucji kultury zajmujących się produkcją filmową, które nastąpi 1 września br.
Spotkanie z ministrem kultury i sportu Kataru
10.06.2019

Spotkanie z ministrem kultury i sportu Kataru

- Cieszymy się, że nasze relacje z Katarem są bardzo dobre. Dzisiaj powołaliśmy grupę roboczą, która będzie pracowała nad wspólnymi projektami – powiedział dziś wicepremier Piotr Gliński po spotkaniu z ministrem kultury i sportu Kataru, szejkiem Salahem Bin Ghanemem Al Alim. Spotkanie odbyło się w Pałacu na Wyspie w warszawskich Łazienkach. Salah Bin Ghanem Al Ali przyjechał do Polski na zaproszenie wicepremiera, ministra kultury prof. Piotra Glińskiego. Jego wizyta potrwa do 12 czerwca.

Metrics

Informacje o publikacji dokumentu
Opublikowano: 09.05.2019 08:17
Osoba publikująca: Jan Jabłoński
Zmodyfikowano: 09.05.2019 08:17
Osoba modyfikująca: Jan Jabłoński