W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Patronaty honorowe

Honorowy patronat Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego jest szczególnym wyróżnieniem przyznawanym przede wszystkim cyklicznym przedsięwzięciom kulturalnym najbardziej znaczącym dla kultury i ochrony dziedzictwa narodowego rangi międzynarodowej bądź ogólnopolskiej.

Wnioski o przyznanie patronatu należy składać - ze względu na 30-dniowy tryb rozpatrywania - ze stosownym wyprzedzeniem.

Każde pismo jest opiniowane przez departament merytoryczny, dlatego powinno zawierać szczegółowy opis przedsięwzięcia (m.in. termin, program, założenia, sposoby finansowania itd.), co umożliwi przygotowanie miarodajnej opinii na jego temat.

Jeśli organizator przedsięwzięcia ma zamiar ubiegać się o honorowy patronat Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej lub jego Małżonki bądź przewodniczenie przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej lub jego Małżonkę Komitetowi Honorowemu, powinien to zrobić w pierwszej kolejności.

Udzielenie przedsięwzięciu honorowego patronatu nie jest równoznaczne z udzieleniem wsparcia finansowego, nie ma także żadnego wpływu na rozpatrzenie wniosków złożonych w ramach Programów Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Więcej informacji:
Teresa Baranowska
tel. 22 42 10 460,
e-mail: tbaranowska@mkidn.gov.pl

Do pobrania

Materiały

Wniosek o honorowy patronat
03-07-2020​_Wniosek​_o​_honorowy​_patronat​_2020.docx 0.03MB
Opinia departamentu merytorycznego
20200615​_Opinia​_departamentu​_merytorycznego.docx 0.02MB
Regulamin honorowego patronatu
20200615​_Regulamin​_honorowego​_patronatu​_2020.doc 0.04MB