W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Patronaty honorowe

Honorowy patronat, jak i członkostwo w Komitecie Honorowym to wyróżnienia przyznawane przedsięwzięciom kulturalnym o szczególnym znaczeniu dla kultury i ochrony dziedzictwa narodowego.

Wnioski o przyznanie patronatu należy składać - ze względu na 30-dniowy tryb rozpatrywania - ze stosownym wyprzedzeniem.

Każde pismo jest opiniowane przez departament merytoryczny, dlatego powinno zawierać szczegółowy opis przedsięwzięcia (m.in. termin, program, założenia, sposoby finansowania itd.), co umożliwi przygotowanie miarodajnej opinii na jego temat.

Jeśli organizator przedsięwzięcia ma zamiar ubiegać się o honorowy patronat Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej lub jego Małżonki bądź przewodniczenie przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej lub jego Małżonkę Komitetowi Honorowemu powinien to zrobić w pierwszej kolejności.

Udzielenie przedsięwzięciu honorowego patronatu nie jest równoznaczne z udzieleniem wsparcia finansowego, nie ma także żadnego wpływu na rozpatrzenie wniosków złożonych w ramach Programów Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Więcej informacji:


Teresa Baranowska
tel. 22 42 10 460
e-mail: tbaranowska@kultura.gov.pl

Do pobrania

Materiały

Regulamin honorowego patronatu MKiDN
20211103​_Regulamin​_honorowego​_patronatu​_MKiDN​_(3).pdf 0.10MB
Wniosek o honorowy patronat
Wniosek​_o​_honorowy​_patronat.docx 0.03MB
Opinia w sprawie wyróżnienia honorowego
20220103​_Opinia​_w​_sprawie​_wyróżnienia​_honorowego​_2.docx 0.03MB
{"register":{"columns":[]}}