W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Patronaty honorowe

Honorowy patronat Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego jest szczególnym wyróżnieniem przyznawanym przede wszystkim cyklicznym przedsięwzięciom kulturalnym najbardziej znaczącym dla kultury i ochrony dziedzictwa narodowego rangi międzynarodowej bądź ogólnopolskiej.

Wnioski o przyznanie patronatu należy składać - ze względu na 30-dniowy tryb rozpatrywania - ze stosownym wyprzedzeniem.

Każde pismo jest opiniowane przez departament merytoryczny, dlatego powinno zawierać szczegółowy opis przedsięwzięcia (m.in. termin, program, założenia, sposoby finansowania itd.), co umożliwi przygotowanie miarodajnej opinii na jego temat.

Udzielenie przedsięwzięciu honorowego patronatu nie jest równoznaczne z udzieleniem wsparcia finansowego, nie ma także żadnego wpływu na rozpatrzenie wniosków złożonych w ramach Programów Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Więcej informacji:
Grażyna Goliszewska
tel. 22 42 10 444,
e-mail: ggoliszewska@mkidn(dot)gov(dot)pl

Do pobrania

Materiały

Nowy Wniosek o honorowy patronat
wniosek​_o​_honorowy​_patronat​_2012.doc 0.04MB
Nowa Opinia właściwego departamentu merytorycznego
opinia​_patronaty​_honorowe​_2012.doc 0.03MB
Nowy Regulamin przyznawania patronatu honorowego w MKiDN
2016-12-01​_Regulamin​_honorowego​_patronatu​_2016.doc 0.05MB