W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Ministrowie Kultury Rzeczpospolitej Polskiej

Piotr Gliński (PiS) Od 16.11.2015

Małgorzata Omilanowska (bezpartyjna) 17.06.2014 - 16.11.2015

Bogdan Zdrojewski (PO) 16.11.2007 - 17.06.2014

Kazimierz Michał Ujazdowski (PiS) 31.10.2005 - 16.11.2007

Waldemar Dąbrowski (bezpartyjny) 05.07.2002 - 31.10.2005

Andrzej Celiński (SLD) 19.10.2001 - 05.07.2002

Andrzej Zieliński (AWS) 13.07.2001 - 18.10.2001

Kazimierz Michał Ujazdowski (SKL) 16.03.2000 - 12.07.2001

Andrzej Zakrzewski (AWS) 26.03.1999 - 10.02.2000

Joanna Wnuk-Nazarowa (UW) 31.10.1997 - 25.03.1999

Zdzisław Podkański (PSL) 07.02.1996 - 31.10.1997

Kazimierz Dejmek (bezpartyjny) 26.10.1993 - 07.02.1996

Jerzy Góral (ZChN) 19.02.1993 - 26.10.1993

Piotr Łukasiewicz - kierownik Ministerstwa (bezpartyjny) 15.07.1992 - 17.02.1993

Andrzej Siciński (bezpartyjny) 23.12.1991 - 15.07.1992

Marek Rostworowski (bezpartyjny) 12.01.1991 - 05.12.1991

Izabella Cywińska (bezpartyjna) 12.09.1989 - 14.12.1990

Ministrowie kultury Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej 1944-89

Aleksander Krawczuk (bezpartyjny) 29.09.1986 - 01.08.1989

Kazimierz Żygulski (bezpartyjny) 09.10.1982 - 29.09.1986

Józef Tejchma (PZPR) 08.10.1980 - 09.10.1982

Zygmunt Najdowski (PZPR) 20.07.1978 - 08.10.1980

Jan Mietkowski (PZPR) 29.03.1978 - 04.07.1978

Janusz Wilhelmi - kierownik Ministerstwa (PZPR) 26.01.1978 - 16.03.1978

Józef Tejchma (PZPR) 16.02.1974 - 26.01.1978

Stanisław Wroński (PZPR) 22.12.1971 - 16.02.1974

Czesław Wiśniewski - kierownik Ministerstwa (PZPR) 26.10.1971 - 22.12.1971

Lucjan Motyka (PZPR) 12.12.1964 - 26.10.1971

Tadeusz Galiński (PZPR) 02.07.1958 - 12.12.1964

Kazimierz Rusinek - kierownik Ministerstwa (PZPR) 03.05.1958 - 02.07.1958

Karol Kuryluk (PZPR) 19.04.1956 - 29.04.1958

Włodzimierz Sokorski (PZPR) 21.11.1952 - 19.04.1956

Stefan Dybowski (SL/ZSL) 06.02.1947 - 20.11.1952

Władysław Kowalski (SL) 28.06.1945 - 05.02.1947

Edmund Zalewski (SL) 02.05.1945 - 28.06.1945

Wincenty Rzymowski (SD) 21.07.1944 - 02.05.1945

Ministrowie wyznań religijnych i oświecenia publicznego/ministrowie oświaty i kultury Rządu Rzeczypospolitej Polskiej na Uchodźstwie 1939-1990

Leonidas Kliszewicz 1.11.1989-20.12.1990

Czesław Czapliński 17.01.1984-1989

Zbigniew Scholtz 20.06.1979-17.12.1983

Wiesław Strzałkowski 20.07.1970-15.12.1973

Czesław Czapliński 17.01.1974-9.04.1979

Jerzy August Gawenda 12.03.1968-11.06.1970

Stanisław Nowak 9.10.1963-14.06.1965

Zygmunt Muchniewski  4.01.1961-26.09.1963 (kierownik ministerstwa)

Józef Kapica 8.09.1959-31.01.1961 (kierownik ministerstwa)

Zygmunt Muchniewski 25.04.1959-8.09.1959 (kierownik ministerstwa)

Stanisław Stanisław Kauzik ps. „Dołęga-Modrzewski” 15.04.1957-25.04.1959 (kierownik ministerstwa)

Władysław Folkierski (SN) 29.11.1944-7.04.1949 (kierownik ministerstwa)

Ks. Zygmunt Kaczyński (SP) 14.07.1943-29.11.1944

Ministrowie wyznań religijnych i oświecenia publicznego 1922-1939

Wojciech Alojzy Świętosławski (bezpartyjny) 5.12.1935-30.09.1939

Konstanty Chyliński (bezpartyjny) 13.10.1935-5.12.1935 (p.o.)

Wacław Jędrzejewicz (BBWR) 23.02.1934-12.10.1935

Janusz Jędrzejewicz (BBWR) 12.08.1931-23.02.1934

Sławomir Czerwiński (BBWR) 16.06.1929-4.08.1931

Kazimierz Świtalski (BBWR) 26.06.1928-13.04.1929

Gustaw Dobrucki (Partia Pracy) 9.01.1927-27.06.1928

Kazimierz Bartel (Partia Pracy) 2.10.1926-9.01.1927

Antoni Sujkowski (bezpartyjny) 7.07.1926-30.09.1926

Józef Mikułowski-Pomorski (bezpartyjny) 15.05.1926-7.07.1926

Stanisław Grabski (ZLN) 25.05.1925-15.05.1926

Jan Wiktor Tomasz Zawidzki (bezpartyjny) 11.12.1924-25.03.1925

Bolesław Miklaszewski  (bezpartyjny) 19.12.1923-11.12.1924

Stanisław Grabski (ZLN) 27.10.1923-14.12.1923

Stanisław Głąbiński (ZLN) 28.05.1923-14.09.1923

Józef Mikułowski-Pomorski (bezpartyjny) 16.12.1922-26.05.1923

Kazimierz Władysław Kumaniecki (bezpartyjny) 21.08.1922-14.12.1922

Julian Nowak (SPN) 31.07.1922-21.08.1922

Antoni Ponikowski (PSChD) 19.09.1921-6.06.1922 (kierownik ministerstwa)

Maciej Rataj (PSL „Piast”) 11.08.1921-13.09.1921 (kierownik ministerstwa)

Jan Fryderyk Heurich (bezpartyjny) 23.06.1920-11.08.1921 (kierownik ministerstwa)

Zenon Przesmycki (bezpartyjny) 16.01.1919-9.06.1920

Medard Downarowicz (SNN) 17.11.1918-16.01.1919