W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Czasowe ograniczenie funkcjonowania uczelni artystycznych

25.03.2020

Do 10 kwietnia br. obowiązuje czasowe ograniczenie funkcjonowania uczelni artystycznych w Polsce w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Rozporządzenie w tej sprawie, podpisane przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotra Glińskiego, wejdzie w życie 26 marca 2020 r.

fot. Danuta Matloch

Ograniczenie funkcjonowania

Zgodnie z rozporządzeniem w okresie od 26 marca 2020 r. do 10 kwietnia 2020 r. ograniczenie funkcjonowanie uczelni artystycznych nadzorowanych przez MKiDN polega na zawieszeniu kształcenia na studiach, studiach podyplomowych i w innych formach oraz ograniczeniu obowiązku świadczenia pracy przez pracowników uczelni na ich terenie, z wyłączeniem przypadków, gdy jest to niezbędne do zapewnienia ciągłości funkcjonowania uczelni.

Kształcenie zdalne

W okresie zawieszenia kształcenia zajęcia mogą być realizowane z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość niezależnie od tego, czy zostało to przewidziane w programie tego kształcenia. Sprawdzenie efektów nauczania może odbywać się poza siedzibą uczelni – z użyciem technologii informatycznych.

Zdalny sposób kształcenia i jego weryfikacja będą mogły być stosowane po zakończeniu okresu zawieszenia, ale nie dłużej niż do 30 września 2020 r.

Zapewnienie ciągłości funkcjonowania

Organy kolegialne uczelni artystycznej oraz organy kolegialne samorządu studenckiego i samorządu doktorantów w okresie zawieszenia będą podejmować wyłącznie uchwały niezbędne do zapewnienia ciągłości funkcjonowania uczelni. Uchwały mają być podejmowane w trybie obiegowym albo za pomocą środków komunikacji elektronicznej niezależnie od tego, czy taki tryb ich podejmowania został określony w aktach wewnętrznych uczelni.

Materiały

Rozporządzenie Ministra Kultury I Dziedzictwa Narodowego z dnia 23 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania uczelni artystycznych w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19