W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Komunikat nt. lotu wicepremiera Piotra Glińskiego 1 września 2018r. na trasie Rzeszów-Warszawa

09.08.2019

W związku z informacjami dotyczącymi obecności wicepremiera, ministra kultury prof. Piotra Glińskiego na pokładzie śmigłowca W-3 Sokół na trasie Rzeszów-Warszawa 1 września 2018 r., informujemy, że minister kultury skorzystał z tej formy podróży wyłącznie w celach służbowych.

fot. PAP/Darek Delmanowicz

1 września 2018 r. wicepremier Piotr Gliński podczas całej wizyty na Podkarpaciu, trwającej od ok. godz. 8.30 przez cały dzień wykonywał standardowe obowiązki służbowe. Wraz z zarządem województwa podkarpackiego minister kultury podpisał list intencyjny dotyczący współprowadzenia przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Województwo Podkarpackie Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej. Uroczystość, z udziałem mediów, odbyła się w siedzibie Muzeum w Przemyślu. W spotkaniu brał udział marszałek Marek Kuchciński, jeden z promotorów tej korzystnej dla kultury regionu inicjatywy. Obecnie Muzeum jest już współprowadzone przez MKiDN.

Ponadto, pełniąc funkcje wicepremiera i przewodniczącego Komitetu ds. Pożytku Publicznego, Piotr Gliński uczestniczył w III Podkarpackim Forum Obywatelskim, podczas którego miał wystąpienie merytoryczne oraz wziął udział w gali wręczenia nagród „NGO Wysokich Lotów”  dla najlepszej organizacji pozarządowej województwa podkarpackiego. Ponadto wicepremier Piotr Gliński spotkał się z marszałkiem województwa w sprawach dotyczących współtworzonych z Województwem Podkarpackim inicjatyw: Muzeum – Zamku w Łańcucie, Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej i Filharmonii Podkarpackiej. Wicepremier spotkał się też z abp. Adamem Szalem, Metropolitą Przemyskim w sprawach realizowanych w regionie przez MKiDN wielu projektów z obszaru ochrony zabytków.

Poniżej prezentujemy relacje MKiDN z wydarzeń.

Zdjęcia (2)