W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

#Koronawirus: list ministra do instytucji kultury ws. nowych form aktywności

13.03.2020

Pałac potockich siedziba MKiDN

Szanowni Państwo,

w związku z nadzwyczajną sytuacją, z którą obecnie mamy do czynienia, zwracam się do Państwa z apelem o modyfikację form realizacji zadań instytucji, którymi Państwo kierujecie.

Konieczne ograniczenia w prowadzeniu działalności instytucji kultury, mające na celu zapobieżenie rozprzestrzenianiu się koronawirusa SARS-CoV-2, można potraktować jako szansę przedefiniowania form aktywności, którą prowadzicie Państwo na co dzień. Zachęcam Państwa do analizy możliwości prowadzenia działalności kulturalnej we wszelkich dostępnych formach, które nie stoją w sprzeczności z zaleceniami dotyczącymi bezpieczeństwa epidemiologicznego. Otwarcie się na nowe formy prezentacji i komunikacji, nowe środki przekazu, nowe technologie, zwłaszcza internet i media elektroniczne - może dać okazję nie tylko do podtrzymania kontaktu z dotychczasowymi odbiorcami, ale także do pozyskania nowej publiczności.

Jednocześnie uprzejmie proszę o weryfikację konieczności świadczenia pracy przez wszystkich pracowników w siedzibie instytucji. Obecnie obowiązujące przepisy dają Państwu możliwości zlecania pracy zdalnej, która nie powinna być traktowana jako przywilej, ale jako rozwiązanie umożliwiające realizację zadań instytucji kultury w sposób zapewniający jej ciągłość przy zachowaniu wyższego poziomu bezpieczeństwa.

Z poważaniem,

Piotr Gliński

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego