W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Piotr Bernatowicz otrzymał powołanie na dyrektora CSW w Warszawie

08.11.2019

Piotr Bernatowicz będzie od 1 stycznia 2020 roku dyrektorem Centrum Sztuki Współczesnej – Zamek Ujazdowski w Warszawie. Powołanie na to stanowisko wręczył mu prof. Piotr Gliński, wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego. Piotr Bernatowicz ma zastąpić dotychczasową dyrektor CSW Małgorzatę Ludwisiak, której kadencja upływa 31 grudnia 2019 r.

Piotr Bernatowicz otrzymał powołanie na dyrektora CSW w Warszawie, fot. Danuta Matloch

Piotr Bernatowicz jest historykiem sztuki, czynnym kuratorem i krytykiem sztuki współczesnej, ze znaczącym dorobkiem. W swojej karierze był m.in. redaktorem naczelnym jednego z liczących się periodyków poświęconych sztuce współczesnej „Arteon”. Zajmuje się również działalnością edukacyjną i promocyjną w dziedzinie sztuki współczesnej oraz jest czynnym uczestnikiem dyskursu  krytycznego toczącego się wokół zjawisk i problemów sztuki współczesnej w kraju i zagranicą.

W 2017 r. Piotr Bernatowicz otrzymał Nagrodę im. Jacka Maziarskiego za wybitne osiągnięcia publicystyczno-eseistyczne „wyróżniające się suwerennością myślenia i poszerzające naszą wiedzę o rzeczywistości". Jest również laureatem Dorocznej Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kategorii sztuki wizualne za rok 2018.

Piotr Bernatowicz został powołany na siedmioletnią kadencję.

Program merytoryczny i organizacyjny Centrum Sztuki Współczesnej – Zamek Ujazdowski w Warszawie na lata 2020-2026 dostępny jest tutaj.

 

Materiały

Program merytoryczny i organizacyjny Centrum Sztuki Współczesnej – Zamek Ujazdowski w Warszawie na lata 2020-2026

Zdjęcia (3)