W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

„Polska jednym z wiodących rynków branży gier wideo” – konferencja Mastering the Game

03.10.2019

- Cieszę się, że w ramach Dni Kreatywności możemy ogłosić nominowanych do nagród Central & Eastern European Game Awards, wśród których jest 12 polskich nominacji – mówił wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Paweł Lewandowski podczas konferencji Mastering the Game, które jest organizowana przez MKiDN oraz Narodowe Centrum Kultury. W ramach konferencji uczestnicy debatują o finansowaniu, monetyzacji oraz o edukacji młodych twórców.

fot. Nela Gwiazdowska

Chcemy stworzyć mechanizm, dzięki któremu polscy producenci gier wideo będą mogli zaoszczędzić z tytułu dedykowanej ulgi podatkowej – mówił wiceminister Lewandowski.

Najlepsze gry z Polski i z naszego regionu będą nagradzane w ośmiu kategoriach: Visual Art, Audio, Design, Narrative, Technology, Hidden Gem, Best Mobile Game oraz Best Game.

Central & Eastern European Game Awards to nowa inicjatywa, która zrzesza 15 krajów z naszego regionu do współpracy środowisk twórców gier. Jest także ważnym przedsięwzięciem służącym promocji gier wideo jako dojrzałego medium, ale też próbą docenienia naszej części świata jako niezwykle ważnego miejsca dla branży gier wideo. Według szacunków w Europie Środkowo-Wschodniej ma działać ponad tysiąc studiów zajmujących się kreowaniem gier, które zatrudniają ponad 26 tysięcy pracowników.

Uroczysta gala rozdania nagród CEEGA odbędzie się podczas Poznań Game Arena, na największych targach gier i rozrywki multimedialnej w Polsce i tej części Europy, stanowiąc najważniejsze wydarzenie handlowe dla polskich producentów gier wideo.

Organizację konkursu wspiera Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Koordynatorem konkursu w imieniu organizacji branżowych z całego regionu jest Fundacja

Zdjęcia (5)