W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Powołanie dyrektora NIMOZ

03.12.2019

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotr Gliński ponownie powołał dr. hab. Piotra Majewskiego na dyrektora Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów. Trzyletnia kadencja rozpocznie się 1 stycznia 2020 roku.

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotr Gliński ponownie powołał dr. hab. Piotra Majewskiego na dyrektora Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów, fot. Danuta Matloch

Piotr Majewski

Historyk, nauczyciel akademicki, muzealnik. Ukończył Wydział Historyczny i Podyplomowe Studium Muzealnicze Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 2009-2011 był zatrudniony na stanowisku zastępcy dyrektora Departamentu Dziedzictwa Kulturowego w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jest współtwórcą i od 2011 r. dyrektorem Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów oraz redaktorem naczelnym rocznika „Muzealnictwo“. Jest autorem artykułów naukowych i popularno-naukowych, recenzji, scenariuszy wystaw i filmów dokumentalnych oraz monografii. Od 2015 r. jest profesorem nadzwyczajnym na Wydziale Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Zdjęcia (1)