W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

„Społeczeństwo obywatelskie jest przestrzenią troski o dobro wspólne”

29.11.2019

- Chyba po raz pierwszy udało się w tak krótkim czasie zrealizować zamierzenia w obszarze wsparcia społeczeństwa obywatelskiego. Dalej powinniśmy budować siłę sektora pozarządowego poprzez wsparcie instytucjonalne. Dla mnie jest oczywiste, że państwo powinno być w tym zakresie aktywne - powiedział dziś wicepremier, przewodniczący Komitetu ds. Pożytku Publicznego prof. Piotr Gliński podczas konferencji „Społeczeństwo obywatelskie: przestrzeń troski o dobro wspólne” zorganizowanej przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. Podczas wydarzenia minister kultury spotkał się z działaczami III sektora, m.in. z organizacjami harcerskimi i kołami gospodyń wiejskich.

Konferencja „Troska o dobro wspólne w podzielonym społeczeństwie”, fot. Nel Gwiazdowska

W konferencji „Troska o dobro wspólne w podzielonym społeczeństwie” bierze udział ponad 200 gości i blisko 80 panelistów - ekspertów i działaczy społeczeństwa obywatelskiego.  

Zachęcamy do śledzenia transmisji z wydarzenia.

Wideo

 

Wydarzenie otworzyła debata plenarna pt. „Troska o dobro wspólne w podzielonym społeczeństwie”, w której wziął udział prof. Piotr Gliński, Wiceprezes Rady Ministrów, Przewodniczący Komitetu ds. Pożytku Publicznego. W trakcie następujących po niej dyskusji panelowych poruszane są kwestie strategiczne dla polskiego trzeciego sektora, takie jak plany rozwoju instytucji dialogu obywatelskiego, ekonomizacja podmiotów non-profit czy polityka państwa skierowana do środowisk młodzieży.

Specjalnymi gośćmi konferencji są beneficjenci programów NIW-CRSO, którzy przedstawiają swoje projekty i dokonania. Można się z nimi zapoznać zarówno podczas trwania dyskusji panelowych – na stoiskach organizacji – jak i w trakcie uroczystej części pokonferencyjnej.

Zdjęcia (8)