W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Spotkanie wicepremiera Piotra Glińskiego z zespołem „Dziecięca Ferajna”

01.06.2023

„Dziękuję za to, że w Dniu Dziecka przyjechaliście do miejsca, w którym opiekujemy się i wspieramy polską kulturę oraz dziedzictwo narodowe. Z okazji Waszego święta życzę Wam, abyście zawsze mieli swoje marzenia i odważnie je spełniali” – powiedział wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński podczas spotkania z zespołem „Dziecięca Ferajna” prowadzonym przez Norberta „Smołę” Smolińskiego, które odbyło się na dziedzińcu MKiDN z okazji Dnia Dziecka. Wydarzenie uświetnił koncert zespołu.

Spotkanie z Dziecięcą Ferajną, fot. Danuta Matloch/MKiDN

Minister kultury i dziedzictwa narodowego podziękował Norbertowi „Smole” Smolińskiemu – liderowi zespołu „Contra Mundum” za to, że od wielu lat prowadzi ogólnopolski dziecięcy zespół wokalny „Dziecięca Ferajna”.

Waszą misją jest sztuka, ale też przesłanie związane z tym, co buduje nas jako naród, czyli miłość do Ojczyzny, miłość do Polski. To piękne, że w tym zespole łączycie kulturę z wychowaniem do wartości patriotycznych – podkreślił wicepremier Piotr Gliński.

Z okazji przypadającego dzisiaj Dnia Dziecka szef resortu kultury złożył życzenia wszystkim członkom zespołu.

W Dniu Dziecka życzę Wam, abyście mieli swoje marzenia i odważnie je spełniali. Te marzenia powinny być odważne, ponieważ każdy, jeśli tylko chce, jest w stanie zdobyć to, co trudne do zdobycia w danej dziedzinie. Pamiętajcie też o swoich obowiązkach, które wynikają z miłości wobec innych, ale także z miłości wobec Ojczyzny, która bardzo Was potrzebuje – powiedział prof. Piotr Gliński.

Założycielem zespołu wokalnego „Dziecięca Ferajna” jest Norbert „Smoła” Smoliński. Tworzą go dzieci z różnych regionów Polski. Zespół wykonuje muzykę patriotyczną, występując podczas obchodów świąt państwowych i koncertów charytatywne. W dzisiejszym spotkaniu w MKiDN uczestniczyły dzieci m.in. z Maśluch, Ostrowa Lubelskiego, Nowego Uścimowa (woj. lubelskie), Zelowa (woj. łodzkie), Niecieczy (woj. małopolskie), Leśniewa, Warszawy, Ząbek, Kobyłki i Wołomina (woj. mazowieckie).

Zdjęcia (10)

{"register":{"columns":[]}}