W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Sukces w UE: Więcej pieniędzy na polską kulturę

21.07.2020

- Cieszę się, że kultura polska, nasze dziedzictwo bardzo dużo zyska dzięki temu co podczas szczytu Unii Europejskiej wynegocjował premier Mateusz Morawiecki – powiedział dziś wicepremier, minister kultury prof. Piotr Gliński, który wraz z premierem oraz wicepremierami Jadwigą Emilewicz i Jackiem Sasinem wziął udział we wspólnej konferencji prasowej.

Sukces w UE: Więcej pieniędzy na polską kulturę, fot. KPRM

- Zgłosiliśmy wiele wspaniałych inwestycji. To rozbudowa dwóch najważniejszych muzeów – dawnego hotelu Cracovia należącego do Muzeum Narodowego w Krakowie oraz rozbudowa Muzeum Narodowego w Warszawie. To też budowa Europejskiego Centrum Filmowego Camerimage w Toruniu. Oprócz tego 900 mln zł chcemy przekazać na rozbudowę domów kultury i bibliotek publicznych w małych miejscowościach – powiedział podczas konferencji prasowej minister kultury prof. Piotr Gliński.

Wicepremier podkreślił, że „szczyt, który zakończył się tak świetną konkluzją dla Polski potwierdza, że nasz kraj jest partnerskim podmiotem w Unii Europejskiej”.

- To nie jest takie proste, że wyjeżdża się na unijny szczyt i wraca się z tego rodzaju konkluzją. To efekt ciężkiej, wieloletniej pracy. To wielka nadzieja dla Polski w obecnej sytuacji – podkreślił Piotr Gliński.

Zdjęcia (2)