W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wiceminister Paweł Lewandowski: wspólnie wybierzmy Ambasadora kultury polskiej

06.08.2019

- Gdy jedziemy w świat słyszymy znane polskie nazwiska – Chopin, Skłodowska-Curie czy Łukasiewicz. Chcemy, żeby Polska była znana z naszych kolejnych, wielkich ambasadorów - przedstawicieli nauki, kultury, czy biznesu. Bardzo dziękuje, że mogę brać udział w tej inicjatywie i być członkiem Kapituły Konkursu - powiedział wiceminister kultury Paweł Lewandowski podczas dzisiejszej konferencji w Centrum Prasowym PAP, która zainaugurowała plebiscyt Ambasador Polski.

fot. Jacek Łagowski

Celem konkursu jest wyróżnienie Polaków, którzy na co dzień przyczyniają się do budowania pozytywnego wizerunku naszego kraju w świecie. W ramach plebiscytu zostaną przyznane nagrody w 5 kategoriach:
- Ambasador nauki polskiej,
- Ambasador polskiego sportu,
- Ambasador kultury polskiej,
- Nagroda publiczności,
- Ambasador biznesu – nagroda specjalna Prezesa KGHM.

Zasady konkursu

Kapituła konkursu wyłoni laureata spośród 10 kandydatów zgłoszonych w każdej z trzech kategorii: "Ambasador nauki polskiej", "Ambasador polskiego sportu" i "Ambasador kultury polskiej". Zgłoszenia do powyższych trzech kategorii można składać do 3 września poprzez stronę internetową www.ambasadorpolski.wp.pl

Obok nagród, które przyzna kapituła konkursu, specjalną nagrodę "Ambasadora Biznesu" wręczy prezes KGHM Marcin Chludziński. Z kolei o zdobywcy nagrody w piątej kategorii - "Ambasador Polski 2019: Nagroda Publiczności" - zadecydują głosy internautów.

Gala wręczenia nagród odbędzie pod koniec września lub na początku października br. Organizatorem plebiscytu "Ambasador Polski" jest KGHM Polska Miedź S.A.

Zdjęcia (3)