W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

POTRZEBNE OSOCZE

17.11.2020

W związku z sytuacją epidemiczną z jaką mamy do czynienia w Polsce, Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Andrzej Bartkowiak, wraz z przedstawicielami Związków Zawodowych działających w PSP, apelują o oddawanie osocza przez strażaków, którzy przeszli chorobę COVID-19 lub mają potwierdzoną obecność przeciwciał w organizmie - Apel komendanta można pobrać poniżej.

kontur człowieka ze słuchawką i dymkiem z krwią

 

Również komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu st. bryg. Dariusz Matczak wystąpił z apelem do wszystkich wielkopolskich strażaków i pracowników cywilnych.

Jeżeli jesteś ozdrowieńcem – przeszłaś/przeszedłeś zakażenie wirusem COVID-19, twoje osocze zawiera przeciwciała, które mogą wspomagać leczenie chorych z ciężkimi, zagrażającymi życiu objawami zakażenia.

Codziennie zmagamy się z ludzkim nieszczęściem, pomagamy podczas różnych zdarzeń, zawsze jesteśmy tam, gdzie nas inni potrzebują.

Pomóżmy i teraz!

Oddajmy osocze w najbliższym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Uratujmy zdrowie i życie drugiemu człowiekowi!

 

Więcej informacji znajdziesz na stronie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu: ZOBACZ

Materiały

Apel Komendanta Głównego PSP o oddawanie osocza
Apel​_-​_oddawanie​_osocza.pdf 0.31MB