W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

mł. bryg. Robert Natunewicz

Zastępca Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP

Zastępca Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP mł. bryg. Robert Natunewicz

Życiorys

mł. bryg. Robert Natunewicz służbę rozpoczął w 1999 r. jako kadet Szkoły Aspirantów PSP
w Poznaniu. Po ukończeniu szkoły aspirantów PSP z tytułem technika pożarnictwa zajmował stanowisko  dowódcy zastępu w JRG w Sokółce. w 2003 roku rozpoczął służbę w Komendzie Miejskiej PSP w Poznaniu na stanowisku młodszego inspektora w Wydziale Operacyjno – Szkoleniowym. W 2004 komendant miejski PSP w Poznaniu mianował asp. Roberta Natunewicza na stanowisko inspektora, a w 2005 na starszego inspektora. W roku 2006 objął stanowisko dowódcy zastępu w Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej nr 5 w Poznaniu, a w 2009 zastępcy naczelnika Wydziału Kwatermistrzowskiego. W 2014 roku objął stanowisko naczelnika Wydziału Kwatermistrzowskiego. W kwietniu 2017 roku został powołany na stanowisko komendanta powiatowego PSP w Kościanie. 
10 lutego 2020 roku Komendant Główny PSP powierzył mł. bryg. Robertowi Natunewiczowi obowiązki Zastępcy Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP. 

Łącząc służbę z nauką, systematycznie podnosił swoje kwalifikacje na wyższych uczelniach cywilnych jak i Państwowej Straży Pożarnej:
2001 – Szkoła Aspirantów PSP w Poznaniu
2008 – Szkoła Główna Służby Pożarniczej w Warszawie, Wydział Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego – uzyskanie tytułu inżyniera pożarnictwa ;
2008 – kurs wstępny z zakresu ratownictwa wysokościowego realizowanego przez PSP;
2010 – szkolenie z zakresu „Zarządzania zasobami ludzkimi”;
2011 - Szkoła Główna Służby Pożarniczej w Warszawie, Wydział Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego – uzyskanie tytułu  - magister inżynier pożarnictwa;
2011 – szkolenie z zakresu „Zamówienia publiczne dla początkujących”;
2013 – szkolenie z zakresu BHP dla pracodawców i innych osób kierujących pracownikami;
2013 – Szkoła Główna Służby Pożarniczej w Warszawie – podyplomowe studia w zakresie Logistyka w Bezpieczeństwie Kraju;
2016 – szkolenie z zakresu „Zamówienia publiczne w świetle nowej ustawy planowanej na 2016 rok”;
2016 – szkolenie z zakresu ”Bezbłędny przetarg po nowelizacji 2016”;
2018 – kurs podstawowy płetwonurka KDP/CMAS P1.

Ma w swoim dorobku wiele wyróżnień i nagród za znaczące osiągnięcia w sporcie pożarniczym ( drabina hakowa, dwubój pożarniczy). Wielokrotnie nagradzany przez komendantów szczebla wyższego  udział w działaniach ratowniczo- gaśniczych jak i za wzorowe pełnienie obowiązków służbowych, a także między innymi:
2014 – brązowy medal „Za zasługi dla pożarnictwa”
2018 – brązowa odznaka „Zasłużony dl ochrony przeciwpożarowej”
2019 –brązowy medal „Za długoletnią służbę”