TRAGICZNY POŻAR BUDYNKU

09.02.2021

Wtorkowy poranek okazał się bardzo tragiczny, ze względu na zdarzenie, do którego doszło w jednym z budynków przy ul. Strzeleckiej w Międzychodzie.

pojazd strazy pożarnej stoi przy budynku, strażacy z kosza znajdującego się na drabinie gaszą palący się dach

Kilka minut przed godziną szóstą do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Międzychodzie wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego wielorodzinnego. Strażacy po dotarciu na miejsce zdarzenia zastali rozwinięty pożar, którym objęta była klatka schodowa oraz część poddasza. 9 osób ewakuowało się z budynku przed przybyciem straży. Podczas działań strażacy odnaleźli na poddaszu 3 nieprzytomne osoby, które zostały ewakuowane na zewnątrz. Niestety przybyły na miejsce lekarz stwierdził ich zgon.

W działaniach udział wzięło 12 zastępów. Na miejsce zdarzenia przybyła grupa operacyjna Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP oraz grupa operacyjna Komendanta Powiatowego PSP w Międzychodzie.

Okoliczności zdarzenie wyjaśnia Komenda Powiatowa Policji w Międzychodzie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej  w Szamotułach.

 

Opracował: KP PSP Międzychód
Zdjęcia: Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu

Zdjęcia (6)

{"register":{"columns":[]}}