W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Szkolenie inspektorów ochrony przeciwpożarowej

Zajęcia teoretyczne odbywać się będą z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość zapewniających synchroniczne interakcje między słuchaczami i osobami prowadzącymi zajęcia z wykorzystaniem aplikacji ZOOM w czasie rzeczywistym.

Zajęcia praktyczne i teoretyczne realizowane są w formie stacjonarnej w Ośrodku szkolenia w Warszawie KW PSP w Warszawie w ilości co najmniej trzech dni zajęciowych. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany sposobu realizacji szkolenia oraz ilości dni zajęć stacjonarnych.

Terminy szkoleń*:

SIOP 1:           20.02.2024 r. - 21.03.2024 r. (rekrutacja zamknięta) (szkolenie w trybie hybrydowym)

SIOP 2:           16.04.2024 r. - 23.05.2024 r. (rekrutacja zamknięta) (szkolenie w trybie hybrydowym)

SIOP 3:           24.09.2024 r. - 24.10.2024 r. (rekrutacja od 02.09.2024 r.) (szkolenie w trybie hybrydowym)

*Ośrodek Szkolenia w Warszawie KW PSP w Warszawie zastrzega, że planowane terminy szkoleń i forma realizacji może ulec zmianie.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt pod numerem tel. 22 55 95 304 bądź pod adresem e-mail: siop@mazowsze.straz.pl.

 

WARUNKI PRZYJĘCIA NA SZKOLENIE:

Wymogi formalne.

  • przesłanie co najmniej 5 dni przed rozpoczęciem szkolenia w edytowalnej wersji pliku .xls (bez podpisów) oraz skanu lub zdjęcia (z podpisami) karty skierowania na adres e-mail: siop@mazowsze.straz.pl
  • dokładne wypełnienie danych w karcie skierowania zgodnie z zamieszczonym wzorem znajdującym się w materiałach do pobrania - brak możliwości zmiany danych po rozpoczęciu szkolenia
  • po otrzymaniu potwierdzenia zakwalifikowania na szkolenie wraz z notą księgową – dokonanie opłaty za szkolenie w kwocie 1 800,00 zł na konto: KW PSP w Warszawie (podane na nocie księgowej), tytułem: SIOP – nazwisko. Uczestnik wraz z potwierdzeniem zakwalifikowania na szkolenie otrzyma wersję elektroniczną noty księgowej. Oryginał noty zostanie przesłany pocztą wraz z zaświadczeniem o ukończeniu szkolenia.
  • przesłanie na adres: siop@mazowsze.straz.pl potwierdzenia opłaty za szkolenie.
    Zgodnie z § 6 Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych z 13 listopada 2015 roku w sprawie szkoleń inspektorów ochrony przeciwpożarowej (Dz. U. 2015 poz. 1964 ze zm.), opłata za szkolenie jest wnoszona na konto bankowe podmiotu prowadzącego szkolenie najpóźniej w pierwszym dniu szkolenia.
  • uiszczenie opłaty w dniu późniejszym niż pierwszy dzień szkolenia, skutkuje usunięciem słuchacza z listy uczestników szkolenia!
  1. Przebieg szkolenia.
    • osoby, które zostały zakwalifikowane na przedmiotowe szkolenie i spełniły wszelkie wymogi formalne (tj. przesłały w terminie zgłoszenie, dokonały w terminie opłaty) otrzymają na adres e-mail z którego przesłano zgłoszenie login i hasło do materiałów szkoleniowych zamieszczonych na platformie strony internetowej Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie,
    • dostęp do materiałów szkoleniowych będzie aktywny dla uczestników w trakcie trwania szkolenia,
    • zajęcia realizowane są online z wykorzystaniem platformy ZOOM,
    • w czasie szkolenia będzie możliwość konsultacji on-line z prowadzącymi poszczególne zajęcia dydaktyczne o wyznaczonych godzinach,
    • obowiązkiem uczestnika będzie zapoznanie się z treściami zawartymi
      w materiałach szkoleniowych.
  2. Warunki ukończenia szkolenia.
    • spełnienie wszystkich wymogów formalnych,
    • przesłanie końcowej pracy zaliczeniowej. Końcowa praca zaliczeniowa realizowana będzie w formie pracy pisemnej przesyłanej pocztą elektroniczną na adres siop@mazowsze.straz.pl
    • pozytywne zdanie egzaminu końcowego.
  1. Wszelką korespondencję dotyczącą szkoleń  inspektorów ochrony przeciwpożarowej prosimy kierować wyłącznie na adres: siop@mazowsze.straz.pl
  2. W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny z p. Anną Marszał: 22 55 95 304

 PROGRAM SZKOLENIA I KADRA

      1. Program realizowany jest w oparciu o program szkolenia zatwierdzony przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej w dniu 24 maja 2021 r.

2. Zajęcia dydaktyczne prowadzone są przez wykładowców, rzeczoznawców zabezpieczeń ppoż., oficerów Państwowej Straży Pożarnej doświadczonych w akcjach ratowniczych, posiadających specjalistyczną wiedzę.

UPRAWNIENIA

Ukończenie szkolenia uprawnia do wykonywania czynności wynikających z art. 4 ust. 1 ustawy z dnia 24 sierpnia 1991 roku o ochronie przeciwpożarowej i przepisach wykonawczych. Uczestnicy szkolenia zdobywają wiedzę teoretyczną i praktyczną w zakresie:

  • organizacji ochrony przeciwpożarowej, obowiązków osób fizycznych i prawnych organizacji i instytucji dotyczących zapobiegania pożarom i ich lokalizowania,
  • podstawowych zasad zabezpieczania przeciwpożarowego urządzeń i instalacji, budynków, obiektów i terenów,
  • zastosowania urządzeń przeciwpożarowych, sprzętu pożarniczego i ratowniczego,
  • ustalania przyczyn powstawania, rozprzestrzeniania się oraz ogólnych zasad gaszenia pożarów, zasad prowadzenia kontroli stanu zabezpieczenia przeciwpożarowego.

 

Materiały

ROZPORZADZENIE W SPRAWIE SZKOLEN INSPEKTOROW OCHRONY PPOZ 2020
ROZPORZADZENIE​_W​_SPRAWIE​_SZKOLEN​_INSPEKTOROW​_OCHRONY​_PPOZ​_2020.pdf 0.29MB
ROZPORZADZENIE W SPRAWIE SZKOLEN INSPEKTOROW OCHRONY PPOZ
ROZPORZADZENIE​_W​_SPRAWIE​_SZKOLEN​_INSPEKTOROW​_OCHRONY​_PPOZ.pdf 0.52MB
Program szkolenia inspektorów ochrony przeciwpożarowej (SIOP)
Pr​_szkolenia​_insp​_ochr​_ppoż.pdf 0.55MB
Pismo Komendy Głównej
Pismo​_z​_KG.pdf 0.50MB
Ustawa deregulacyjna
ustawa​_deregulacyjna.pdf 1.17MB
Karta skierowania SIOP
Karta​_skierowania​_SIOP.xls 0.07MB
{"register":{"columns":[]}}