Inicjatywa PulmoNET: Spotkanie Pulmonologów i Internistów
26.09.2025
Lekarze pulmonolodzy i interniści z Mazowsza, chętni do współpracy, spotkali się wczoraj tj. 25.09 w PIM MSWiA by zainaugurować inicjatywę pulmoNET, której celem jest stworzenie sieci komunikacji między lekarzami. Specjaliści, korzystając ze wzajemnych doświadczeń i różnych możliwości poszczególnych ośrodków będą mogli efektywniej diagnozować i leczyć chorych, a także konsultować wzajemnie przypadki.
To pierwszy krok do stałej współpracy różnych ośrodków medycznych regionu i kolejny by otaczać pacjentów profesjonalną opieką.
Inicjatorami przedsięwzięcia byli dr hab. Piotr Korczyński i prof. Katarzyna Górska z Kliniki Pulmonologii, Chorób Wewnętrznych, Pulmonologii Onkologicznej i Transplantologicznej PIM MSWiA.
fot. Urszula Kacprowicz
Zdjęcia (13)
- Ostatnia modyfikacja:
- 26.09.2025 14:32 Grzegorz Samoraj
- Pierwsza publikacja:
- 26.09.2025 14:32 Grzegorz Samoraj