Krajowy trening pierwszej pomocy w Warszawie. Setki osób ćwiczyły ratowanie życia
22.06.2026
W sobotę 20 czerwca na błoniach PGE Narodowego w Warszawie Ratownicy Medyczni z PIM MSWiA zorganizowali stanowiska treningowe i uczyli Polaków jak ratować życie. Pod okiem instruktorów uczestnicy ćwiczyli m. in. resuscytację krążeniowo-oddechową (RKO), tamowanie masywnych krwotoków oraz użycie automatycznego defibrylatora AED.
Działania były częścią krajowego treningu pierwszej pomocy organizowanego w ramach Akademii OLiOC przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.
Dzięki takim działaniom budujemy świadome, bezpieczne i odporne społeczeństwo. Dziękujemy wszystkim, którzy z nami ćwiczyli, by zdobyć wiedzę i umiejętności pomagające ratować innych.