W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Polska polityka zagraniczna – panel podczas XVI Zjazdu Klubów Gazety Polskiej

09.07.2021

W piątek 9 lipca br. w Sulejowie koło Piotrkowa Trybunalskiego rozpoczął się XVI Zjazd Klubów Gazety Polskiej, podczas którego odbył się panel dotyczący wpisania kwestii polonijnych w politykę zagraniczną państwa polskiego.

XVI Zjazd Klubów Gazety Polskiej

Minister Jan Dziedziczak, Pełnomocnik Rządu do spraw Polonii i Polaków za granicą wziął udział w panelu dotyczącym polskiej polityki zagranicznej.

Podczas wystąpienia minister podkreślił, że niezwykle istotne jest budowanie propolskiego lobby w krajach zamieszkania Polonii. Takie działania budują pozycję Polski na świecie - wspólnie możemy wywalczyć wiele dobrego dla naszej Ojczyzny.

Pierwszego dnia zjazdu wśród gości honorowych był marszałek senior Antoni Macierewicz. Odczytano też listy od prezydenta Andrzeja Dudy i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Zdjęcia (1)