W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Posiedzenie Rady Programowej TVP Polonia

11.02.2021

11 lutego 2021 roku w siedzibie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyło się kolejne posiedzenie Rady Programowej TVP Polonia. W spotkaniu udział wzięli minister Michał Dworczyk szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, przewodniczący Rady, Jan Dziedziczak, sekretarz stanu, Pełnomocnik Rządu do Spraw Polonii i Polaków za granicą, wiceprzewodniczący Rady oraz Szymon Szynkowski vel. Sęk, sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych.

Rada Programowa TVP Polonia 11 lutego 2021

Rozmowy poświęcono funkcjonowaniu TVP Wilno, do udziału w spotkaniu w formie zdalnej zaproszeni zostali także przedstawiciele najważniejszych mediów polonijnych na Litwie m.in. „Kuriera Wileńskiego”, „Tygodnika Wileńszczyzny”, Wilnoteki, Radia Wilno, czy radia i portalu „Znad Willi”.

Mateusz Matyszkowicz, członek zarządu TVP  poinformował o powrocie kanału TVP Polonia do Ameryki Północnej i Południowej oraz przedstawił plany usamodzielnienia struktury TVP Wilno. Miroslav Ciunović, który pełni funkcję zastępcy dyrektora TVP Wilno przedstawił ofertę programową  na kolejne miesiące 2021 roku.

Podczas posiedzenia została przegłosowana uchwała w sprawie wzmocnienia współpracy produkcyjnej TVP Wilno z mediami polskimi na Litwie.

Przedstawiciele MSZ, TVP, Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” Fundacja Pomocy i Dobroczynności „Dom Kultury Polskiej w Wilnie” podpisali także porozumienie dotyczące

Domu Kultury Polskiej w Wilnie, który jest jednym z najważniejszych miejsc dla polskiej społeczności Wileńszczyzny. Planowana rozbudowa ma także na celu zabezpieczenie możliwości funkcjonowania na Litwie kanału Telewizji Polskiej „TVP Wilno” poprzez zapewnienie przestrzeni na działalność studia i redakcji tego kanału.  Ponadto dzięki inwestycji Polacy na Litwie będą mogli rozwijać działalność kulturalną i społeczną na wielu polach.

Zdjęcia (4)