W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Luiza Modzelewska

Wiceprezes

6 lipca 2021 r. powołana na stanowisko Wiceprezesa Prokuratorii Generalnej Rzeczypospolitej Polskiej.

Radca Prokuratorii Generalnej Rzeczpospolitej Polskiej, wcześniej adwokat.

W latach 2019-2021 Dyrektor Departamentu Legislacji i Dobrych Praktyk Kontraktowych, a następnie Dyrektor Departamentu Osób Prawnych I w Prokuratorii Generalnej RP. Wcześniej pracowała jako zastępca Dyrektora Departamentu Doskonalenia Regulacji Gospodarczych w Ministerstwie Rozwoju i w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii, koordynując prace legislacyjne nad istotnymi projektami ustaw z zakresu prawa prywatnego i publicznego. Posiada też doświadczenie zawodowe z zakresu obsługi prawnej zdobyte w kancelariach prawniczych.

Autorka lub współautorka wielu opinii prawnych w sprawach o istotnym znaczeniu z punktu widzenia interesów Skarbu Państwa oraz opinii legislacyjnych. Koordynuje prace Prokuratorii Generalnej RP w zakresie opracowywania rekomendacji i wzorów postanowień umów oraz promowania dobrych praktyk kontraktowych. Koncyliator Stały przy Sądzie Polubownym przy Prokuratorii Generalnej RP.  Posiada bogate doświadczenie z zakresu legislacji.

Ukończyła magisterskie studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim, a także studia licencjackie z europeistyki na tej uczelni. Absolwentka Podyplomowego Studium Prawa Konkurencji organizowanego przez Instytut Nauk Prawnych PAN oraz szkoły prawa amerykańskiego Center for American Law Studies (UW) i University of Florida Levin College of Law.

Zna język angielski i francuski.

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
07.07.2021 10:25 Anna Wnuczak-Kuminek
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Katarzyna Raczkiewicz
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
Luiza Modzelewska 1.0 07.07.2021 10:25 Anna Wnuczak-Kuminek

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP

{"register":{"columns":[]}}